REKLAMA

Oświadczenie Kaczyńskiego: Kto kandydatem PiS na prezydenta WARSZAWY?

Oświadczenie Kaczyńskiego: Kto kandydatem PiS na prezydenta WARSZAWY?

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, wystosował oficjalne oświadczenie w sprawie kandydatury członka PiS na fotel prezydenta Warszawy. Zdradził m. in. zamiary partii względem owego stanowiska.

Zdjąwszy maseczkę, prezes Kaczyński zwrócił się do słuchających następującymi słowami:

– Szanowni Państwo, chcieliśmy poinformować Państwa, że zawarta została umowa. Umowa polityczna, umowa o współpracy. O tym, że będziemy we wspólnym klubie podtrzymywać istniejący rząd i będziemy także, choć tu przedmiotem będą szczegóły rozmów, będziemy wspólnie występowali w kolejnych wyborach. To jest umowa między Prawem i Sprawiedliwością a grupą, ruchem społecznym, organizacją OdNowa – powiedział, informując o nowym politycznym sojuszu.

– Jest to kolejny krok, jeszcze nie ostatni, który ostatecznie kończy momenty trudności w naszym obozie politycznym. Bardzo się z tego cieszymy. Te rozmowy nie zawsze były łatwe, ale tak to w polityce jest. Koniec jest dobry, wszyscy wykazali tutaj zdrowy rozsądek i chciałem za to panu ministrowi podziękować i powiedzieć że nasze programy, te elementy merytoryczne nas po prostu łączą. Chociaż odnowa ma pewną specyfikę, ale wciąż mieścicie się w naszym wielkim planie przebudowy Polski – wskazywał uprzejmie Jarosław Kaczyński.

Jak podkreślił, „jest pewien element tego porozumienia, który państwa zainteresuje”.

– Chociaż będę mógł przedstawić go w sposób bardzo ogólny, ale to już w porozumieniu z innymi, o przyszłym kandydacie na prezydenta Warszawy. To bardzo ważna sprawa, ważna także dla odnowy i sądzę że to będzie z czasem coś, co wywrze wpływ na wydarzenia polityczne w naszym kraju – stwierdził polityk Prawa i Sprawiedliwości.

– Jest jeszcze za wcześnie by mówić o konkretach, o presonaliach, ale powtarzam, że jest to bardzo ważny element tego, co żeśmy uzgodnili – podkreślił Kaczyński. Parlamentarzyści stowarzyszenia OdNowa Rzeczpospolitej Polskiej wyrazili głęboką wdzięczność prezesowi PiS. Podziękowali za „wiele godzin dobrych rozmówi o Polsce” oraz za osiągnięcie porozumienia z partią. Jak wskazano, punkty i założenia, nad którymi zgrupowania będą pracować dotyczą pięciu priorytetów: bezpieczeństwa, gospodarki, samorządności, polityki europejskiej i polityki zdrowotnej.

Zobacz także:

02-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)