REKLAMA

OLSZANICA. 23-latek jechał przez teren zabudowany 136 km/h!

LESKO / OLSZANICA / PODKARPACIE. W minioną niedzielę trzech młodych kierowców straciło swoje prawa jazdy. We wszystkich przypadkach powód był ten sam – nadmierna prędkość. Kierowcy w terenie zabudowanym pędzili powyżej 100 km/h. Policjanci kontrolowali prędkość w miejscach, które mieszkańcy wskazali jako niebezpieczne na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci ruchu drogowego regularnie sprawdzają prędkość pojazdów, między innymi w miejscach, które mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do miejsc, gdzie kierowcy przekraczają dopuszczalne prędkości, należą miejscowości Stefkowa i Olszanica przy drodze krajowej relacji Sanok-Lesko-Ustrzyki Dolne-Krościenko (granica państwa).

W rezultacie tych kontroli, w niedzielę trzech kierujących straciło uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące za zbyt szybką jazdę. Rekordzistą okazał się 20-latek z Ustrzyk Dolnych, który kierując volkswagenem borą, pędził przez Olszanicę z prędkością 136 km/h. Do kolejnych zatrzymań praw jazdy doszło w Stefkowej, gdzie 26-letni kierowca audi miał na liczniku 106 km/h, a 23-latek jechał peugeotem – 105 km/h.

Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy i zostali ukarani mandatami. Policjanci ostrzegają przed brawurą i przypominają, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych.

Foto: archiwum Policji

źródło: KPP Lesko

19-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)