REKLAMA

Oku kamery policyjnego drona nie uciekniesz (VIDEO, FOTO)

Jasielscy funkcjonariusze przeprowadzili działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. Policjanci sprawdzali, czy kierujący pojazdami mechanicznymi stosują się do zakazu wyprzedzania innych pojazdów na przejściu dla pieszych. Z surowymi konsekwencjami musieli liczyć się kierowcy, którzy zdecydowali się złamać ten przepis.

Po raz kolejny, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, do swoich działań wykorzystali bezzałogowy statek powietrzny. Funkcjonariusze przyglądali się zachowaniu kierowców w pobliżu jednego z przejść dla pieszych w Jaśle.

W momencie, kiedy operator drona zauważył wykroczenie, natychmiast przekazywał tą informację do policjantów pełniących służbę na motocyklach, którzy kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymywali kierującego.

Mundurowi szczególnie zwracali uwagę na jedno z najniebezpieczniejszych wykroczeń w ruchu drogowym, czyli wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany lub bezpośrednio przed tym przejściem. Skutecznie dyscyplinowali tych, którzy zdecydowali się złamać ten przepis.

Policja przypomina:

Mandat za to wykroczenie wynosi 1500 zł (w ramach tzw. recydywy nawet 3000 zł) oraz 15 punktów karnych. Natomiast w przypadku skierowania wniosku o ukaranie do sądu, wobec kierowcy, może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, w szczególności, jeżeli sprawca wykroczenia spowodował zagrożenie bezpieczeństwa pieszego.

dl / KPP Jasło

21-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)