REKLAMA

Od marca w mieleckim szpitalu trzy nowe poradnie specjalistyczne!

Ginekologiczno-Położnicza, Dermatologiczna i Okulistyki Dziecięcej. Pacjenci już mogą się rejestrować do trzech nowych poradni szpitalnych, które na podstawie kontraktu z NFZ rozpoczną działalność od początku marca w budynku przychodni nr 4 przy ulicy Żeromskiego w Mielcu. – Jest to duży krok naprzód w rozwoju szpitala, bardzo ważny dla wielu pacjentów. Otwarcie tych poradni jest odpowiedzią na potrzeby chorych, którzy wyrażają je osobiście u nas w szpitalu, poprzez swoich lekarzy, czy stowarzyszenia, które ich zrzeszają – mówi Józef Więcław, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Nowością będzie Poradnia Okulistyki Dziecięcej, w której pracę podejmie lek. Ewelina Balak, pracująca na co dzień w Klinice Okulistyki Ogólnej w Lublinie. – Pani doktor jest specjalistką z dużym doświadczeniem w pracy z wcześniakami, niemowlętami, ale oczywiście również ogólnie z dziećmi do 18 roku życia. Taki specjalista na naszym terenie jest niezwykle potrzebny. Dziecko, szczególnie bardzo małe, jest pacjentem wyjątkowym. Podróż z nim jest dla rodziców i samego malucha dużym stresem, poważnym wyzwaniem, a możliwość leczenia na miejscu i u specjalisty wysokiej klasy, jest nieoceniona – mówi lek. Magdalena Krępa, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Z uwagi na brak Poradni Dermatologicznej wielu pacjentów szpitalnych nie mogło zachować w Mielcu ciągłości leczenia po hospitalizacji lub na miejscu podjąć terapii ambulatoryjnej. Istnieje wiele chorób skóry, które są bardzo poważne i wymagające często długiego, żmudnego leczenia u specjalisty, które mogłoby być z powodzeniem prowadzone na miejscu, w  szpitalnej poradni. Było to jednak dotąd niemożliwe. – Szpitalny Oddział Dermatologiczny zaangażował się np. w program leczenia łuszczycy, z którego skorzystało wielu pacjentów chcących potem kontynuować terapię u swoich lekarzy, ale już w poradni. Nie było takiej możliwości, co bardzo komplikowało leczenie. Teraz to się zmieni – podkreśla lek. Magdalena Krępa.

Podobne cele: utrzymanie ciągłości leczenia szpitalnego i ogólne zwiększenie dostępności do usług medycznych, przyświecały również podpisaniu kontraktu na szpitalną Poradnię Ginekologiczno-Położniczą. – Jest to wyjątkowy dział medycyny, który obejmuje opieką kobietę często w wyjątkowym momencie jej życia, czyli podczas ciąży, kiedy trzeba mieć na szczególnej uwadze także jej nienarodzone jeszcze dziecko. W trosce o zdrowie pań, w tym przyszłych mam, zabiegaliśmy o jak najszerszy dostęp do opieki medycznej przysługującej kobietom w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. To oznacza także lepszy dostęp do profilaktyki, podstawowych badań kontrolnych np. w kierunku nowotworów, w tym piersi. Od dawna podnosiły się głosy mówiące o tym, że taka poradnia to konieczność. W takim mieście jak Mielec powinna być standardem. I my jako dyrekcja szpitala się z tym zgodziliśmy – mówi dyrektor Józef Więcław.

przychodnia nr 4

W uruchomienie tych poradni zaangażował się poseł Fryderyk Kapinos, który rekomendował podpisanie kontraktów oraz pilotował wiele ustaleń z NFZ.

materiały nadesłane

25-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)