REKLAMA

Nowy singiel Michała Matuszewskiego! „Nie potrzebuje więcej” (VIDEO, FOTO)

Nowy singiel Michała Matuszewskiego! „Nie potrzebuje więcej” (VIDEO, FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. – Utwór jest fuzją etnicznego brzmienia i popowego grania. Poprzez swój singiel chciałem dotrzeć do grona osób, które potrzebują wytchnienia i spokoju, a moją receptą są Bieszczady, gdzie został zrealizowany klip do utworu – mówi Michał Matuszewski.

W piosence pojawia się mało znany instrument etniczny – suka biłgorajska, która dzięki Helenie Matuszewskiej z zespołu SAME SUKI – jednej z najlepszych instrumentalistek specjalizujących się w konstruowaniu i graniu na tym instrumencie mogła wybrzmieć w tym utworze.

– Singiel powstał we współpracy z wytwórnią Delphy Records. Autorką tekstu i współautorką muzyki jest Zuzanna Ossowska (OS.SO), która doskonale pomogła mi odzwierciedlić moje muzyczne emocje. Utwór mówi o tym, że nie potrzebuję nic więcej – jedynie spokoju, który dają mi góry, a w szczególności te w których się wychowałem, których obecność wzbudza poczucie bezpieczeństwa i głębokiego oddechu – dodaje artysta.

ZDJĘCIA – kliknij.


„Nie potrzebuję więcej” muzyczna recepta na dobre samopoczucie

Wykonanie: Michał Matuszewski
Słowa: Zuzanna Ossowska
Kompozycja / Produkcja: Zuzanna Ossowska,
Piotr Radzio, Michał Matuszewski
Perkusjonalia: Tomasz Majewski
Suka biłgorajska: Helena Matuszewska
Realizacja wokalu: Piotr Radzio / Abisound
Miks: Piotr Radzio
Master: Paweł Kałwak
Producent wykonawczy: Jakub Szulc, Grzegorz Duszak
Project Manager: Karolina Szymanek


Michał Matuszewski to pedagog, muzykoterapeuta, terapeuta, wokalista, pianista i akordeonista. Finalista programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka”, zwycięzca odcinka oraz ścisły finalista wielkiego finału „Szansy na sukces. Opole 2022.”, uczestnik „The Voice of Poland”.

Artysta pochodzi z Myczkowa, bieszczadzkiej wsi. Od dziecka fascynowała go muzyka etniczna różnych kultur, szczególnie Łemków i Bojków. Posiada nieprzeciętną barwę głosu męskiego o kolorycie żeńskim. Pragnie popularyzować muzykę etniczną w niekonwencjonalny i nietuzinkowy sposób.

Michał jest bardzo aktywny zawodowo i pełni wiele ważnych ról na co dzień. To Wykładowca na Uniwersytecie Papieskim oraz Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, muzykoterapeuta osób z zaburzeniami psychicznymi w jednym z krakowskich Domów Pomocy Społecznej. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów. Jest wydawcą albumów muzycznych: „Etnoterapia. Muzyka duszy” oraz „Świątecznie z serca”. Instruktor oraz dyrygent Festiwalu „7xGospel” w Krakowie. Były członek zespołu NiemaGotu. Asystent przy produkcjach kabaretowych w Stowarzyszeniu Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA i Festiwalu Jazz Juniors. Finalista znaczących festiwalów w Polsce, m.in. Festiwal „Serca Bicie”, Międzynarodowy Festiwal Anna German, Festiwal OFF Północna im. Jonasza Kofty.

Ciągle pracuje nad dalszym rozwojem, poszukuje inspiracji, „przytula” swoim śpiewem i raduje sceniczną energią. Raz na wiele lat trafia się ktoś, kto nie tylko śpiewa, ale potrafi także wpłynąć tym śpiewem na życie słuchacza, poruszyć. Taki jest właśnie Michał, jest wierny swoim muzycznym korzeniom, jest wspaniałym ambasadorem muzyki etnicznej, chce tworzyć wielkie, dopracowane muzyczne dzieła i znakomicie mu się to udaje.

materiały nadesłane
foto: Żaneta Drozd
klip: Michał Bielski

04-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)