REKLAMA

NOWE INFORMACJE. Pożar drewnianego domu. Strażacy uratowali część mieszkalną (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

NOWE INFORMACJE. Pożar drewnianego domu. Strażacy uratowali część mieszkalną (VIDEO, ZDJĘCIA)

TARNAWA GÓRNA / PODKARPACIE. Wczoraj wieczorem w Tarnawie Górnej wybuchł pożar zamieszkałego domu z drewna. Na miejscu z ogniem walczyły cztery zastępy straży pożarnej. Osoba zamieszkująca budynek zdołała się ewakuować. Dzięki sprawnej akcji druhów, uratowano mienie o szacunkowej wartości 70 tys. złotych. Publikujemy nowe informacje dotyczące pożaru oraz VIDEO i ZDJĘCIA z akcji gaśniczej.

Jak informuje nas mł. kpt. Anna Kozłowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku, wiadomość o zdarzeniu wpłynęła do dyżurnego sanockiej straży we wtorek o godzinie 19:30.

Po przybyciu strażaków na miejsce, ogniem objęta była część drewnianego domu, która była w trakcie rozbiórki. Ogień trawił deski elewacyjne oraz słomę znajdującą się pod stropem – relacjonuje mł. kpt. Anna Kozłowska.

Strażacy opanowali sytuację. Po ugaszeniu pożaru, dokonano rozbiórki nadpalonych elementów budynku, pomieszczenia oddymiono i przewietrzono.

Na szczęście w zdarzeniu nikomu nic się nie stało, ponieważ jedyna osoba zamieszkująca dom, zdołała się ewakuować przed przybyciem służb. Została ona przebadana przez ratowników, nie wymagała pomocy medycznej.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków, pożar strawił jedynie fragment budynku, który był w trakcie rozbiórki. Uratowano część mieszkalną. Wstępnie, straty oszacowano na 8 tys. zł, natomiast wartość uratowanego mienia na 70 tys. złotych.

W akcji gaśniczej brały udział cztery zastępy straży pożarnej: PSP Sanok, OSP KSRG Tarnawa Górna, OSP Czaszym i OSP Tarnawa Dolna. Sprawą zajmują się również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


10-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.