REKLAMA

Niecodzinny sposób na zrywanie obrad. Radni „wyszarpani” z sali (VIDEO)

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Dość niecodzinny sposób na zrywanie obrad znaleźli radni opozycyjni z Pzremyśla. Aby nie procedować danych uchwał wychodzą z sali. Wszsytko odbywa się zgodnie z prawem, bo aby obrady mogły być prowadzone potrzebna jest minimum połowa składu rady. A pzry absencji jakiegoś radnego koalicji o to nie trudno. 

Podczas poniedziałkowej sesji radni debatowali nad budżetem i wieloletnią prognozą finansową. Co ciekawe nie wszyscy radni opozycji chcieli opuścić sale.

Opozycję w Przemyślu stanowią radni Prawa i Sprawiedliwości, Regia Civitas oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Kolaicja to Klub Wspólnie dla Pzremyśla oraz Koalicja Obywatelska. Koalicja w Przemyślu to radni klubów Wspólnie dla Przemyśla i Koalicji Obywatelskiej. Opozycja to Prawo i Sprawiedliwość, Regia Civitas i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Opublikowany film został opatrzony następującym opisem:
„‼️ Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Przemyślu przejdzie do historii, jako przykład „niezależności” radnych miejskich i popis wyjątkowej buty i arogancji jednego z nich.

‼️ Chcąc paraliżować pracę Rady Miejskiej radni PIS, stowarzyszenia Regia Civitas i SLD wielokrotnie uciekali się do łamania kworum i wychodzenia z sali podczas obrad, przez co rada miejska nie mogła dalej pracować (brak wymaganej liczby radnych).

‼️ Jak mogą Państwo zobaczyć w krótkim nagraniu z dzisiejszych obrad jeden z radnych – samozwańczy przywódca radnych opozycyjnych, Pan Janusz Zapotocki nawołuje radnych PIS i Regia do wyjścia z sali, a ci posłusznie tę salę opuszczają. Dwoje radnych SLD, Pani Bogusława Nowak oraz Pan Tomasz Kulawik, którzy chcieli pracować jak na radnych przystało zostali przez radnego Zapotockiego wręcz wyszarpani z miejsc i wyrzuceni z sali obrad. SKANDAL!

‼️ Tak wygląda demokracja w wykonaniu radnych PIS, Regia i Radnego Zapotockiego, który wyraźnie im przewodzi. Cel jest jeden: Paraliżować działania prezydenta i radnych chcących pracować na rzecz miasta!”

video: Kukiz’15 • Przemyśl / Facebook.com
foto: kadr z filmu

18-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.