REKLAMA

Nie żyje Jakub Procanin. Były siatkarz TSV. Miał 26 lat

SANOK / PODKARPACIE. Siatkarskie środowisko na Podkarpaciu i w Polsce obiegła druzgocąca wiadomość o śmierci 26-letniego Jakuba Procanina, który od kilku lat walczył z rzadką odmianą nowotworu. Mierzący 200 cm wzrostu zawodnik, w sezonie 16/17 był graczem TSV Sanok.


foto: MKS „Gamrat- MOSiR” Jasło – Facebook

Jakub Procanin trafił do TSV Sanok przed sezonem 2016/2017. Pod okiem trenera Krzysztofa Frączka, miał zadebiutować w rozgrywkach I ligi. Wtedy jednak usłyszał straszną diagnozę – mięsak maziówkowy, bardzo złośliwy i rzadko spotykany nowotwór.

Najpierw Jakub Procanin walczył o uratowanie ręki. Niestety, ostatecznie trzeba ją było amputować.

Za odciętą rękę kupiłem sobie dodatkowe lata spędzone na tym świecie. Romantyczne chwile z ukochaną dziewczyną, sportowe emocje na siatkarskim boisku, radość w oczach najbliższych, że wciąż jestem i nigdzie się nie wybieram – wspominają słowa siatkarza dziennikarze eurosport.tvn24.pl.

W między czasie tworzone były zbiórki pieniędzy na pomoc w leczeniu i rehabilitacji. Historię wychowanka MKSu Jasło nagłośnił też belgijski szkoleniowiec seniorów reprezentacji Polski siatkarzy Vital Heynen, który przekazał Jakubowi medal za drugie miejsce w Pucharze Świata.

To nie pieniądze mają decydować, kto go dostanie, ale historia konkretnego człowieka – twoja, twojego znajomego, członka rodziny – u którego ten medal zostanie… – pisał na Twitterze Votal Heynen.

Po amputacji ręki młody siatkarz wrócił… do gry. I to zaledwie po miesiącu od operacji! Grał w powodzeniem, przyczyniając się do awansu drużyny z Jasła o II ligi. Zbierano też pieniądze na protezę.

Gdy wydawało się, że wszystko zaczyna się układać, choroba znów zaatakowała. Tym razem, organizm nie dał rady się obronić.

Jakub Procanin zmarł w szpitalu 1 lutego 2023 roku. Miał zaledwie 26 lat. Zostawił ukochaną i synka.

Swojego kapitana pożegnał klub MKS MOSiR Jasło.

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Zmarł nasz kapitan i największy Wojownik Jakub Procanin. Proca nigdy Cię nie zapomnimy. Spoczywaj w spokoju. Wyrazy współczucia dla całej Rodziny – napisano na profilu klubu na Facebooku.

Cześć Jego Pamięci!


foto: MKS „Gamrat- MOSiR” Jasło – Facebook

02-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)