REKLAMA

Nagrody NGO Wysokich Lotów 2022 rozdane. Wyróżnione Stowarzyszenie Ludzi Twórczych w Brzozowie

PODKARPACIE. 14 grudnia w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie zostały wręczone nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów”. 

1_147

– To Państwo, państwa energia i empatia, talenty i ciężka praca, pasja oraz doświadczenie stoją za sukcesami organizacji pozarządowych, które tak aktywnie współtworzą obraz Podkarpacia, jako miejsca, które buduje społeczeństwo obywatelskie – mówiła wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus, w czasie VI Podkarpackiego Forum Obywatelskiego. Odbyło się ono w Rzeszowie.

Podkarpackie Forum Obywatelskie to cykliczne wydarzenie, które stanowi platformę wymiany informacji, doświadczeń i przyszłych kierunków działania z myślą o społeczeństwie obywatelskim. Forum jest także okazją do dyskusji oraz służy motywowaniu do podejmowania wspólnych działań przez organizacje pozarządowe i samorządy.

Najważniejszym elementem VI Podkarpackiego Forum Obywatelskiego było wręczenie Nagród Marszałka Województwa Podkarpackiego NGO Wysokich Lotów. Jest to nagroda dla najlepszych, najbardziej aktywnych i najmocniej zaangażowanych w niesienie wsparcia organizacji pozarządowych w regionie, za całokształt dokonań organizacji, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji projektów na terenie Podkarpacia.

Nagradzamy więc dziś ludzi, bo za organizacjami stoją nietuzinkowi ludzie, którzy wysoko stawiają sobie poprzeczkę oraz standardy empatii, zaangażowania, pasji do zajmowania się tym, co bliskie ich sercom – mówiła do nagrodzonych Ewa Draus – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.

Laureatami tegorocznej nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego NGO WYSOKICH LOTÓW zostały 3 organizacje.

W kategorii „Polityka społeczna, zdrowie oraz działalność pomocowa” zwyciężyło Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi „Sanitas” w Sanoku. Zwycięzcą w kategorii „Kultura i tożsamość narodowa” zostało Stowarzyszenie Pro Artis z Sanoka, a w kategorii „Nauka, edukacja, sport i środowisko” narodzono Rzeszowską Akademię Młodego Piłkarza w Rzeszowie.

W tym roku przyznane zostały także cztery wyróżnienia. W kategorii „Polityka społeczna, zdrowie oraz działalność pomocowa” otrzymała Fundacji na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL w Rzeszowie, w kategorii „Kultura i tożsamość narodowa” Stowarzyszenia Ludzi Twórczych w Brzozowie a w kategorii „Nauka, edukacja, sport i środowisko” przypadło Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rymanowie.

16-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)