REKLAMA

Motocykl z Podkarpacia najlepszą maszyną w prestiżowym konkursie! (VIDEO, ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Polska firma Game Over Cycles zdobyła w USA 4 nagrody na dwóch konkursach organizowanych na Daytona Bike Week, jednym z największych festiwali motocyklowych świata orgnizowanym co roku na Florydzie (ponad 600 000 uczestników w 2023 roku).

O starcie w prestiżowych zawodach motocyklu z Podkarpacia pisaliśmy tutaj:

Dzisiaj premiera niezwykłego motocykla zbudowanego na Podkarpaciu! (VIDEO, ZDJĘCIA)

W prestiżowym konkursie Boardwalk Bike Show wystawiony przez GOC motocykl zdobył pierwsze miejsce w kategorii “Extreme Bagger” oraz nagrodę “Best of Show” na najlepszy pojazd w konkursie. Natomiast w zawodach konstruktorskich Rat’s Hole Custom Bike Show, najstarszym konkursie customowym świata, polska maszyna ponownie wygrała kategorię “Extreme Bagger” i po raz drugi otrzymała nagrodę “Best of Show”, czyli została uznana przez jury za najlepszy motocykl w całym konkursie.

W Boardwalk Bike Show wzięło udział 136 motocykli zarówno z USA, jak i Francji, Niemiec i Australi, natomiast w Rat’s Hole Custom Bike Show pojazd z Polski został uznany za najlepszy motocykl pokonując konkurencję z USA i Kanady.

Zwycięski motockl to customowy pojazd inspirowany samochodem „Slow Burn”, odrestaurowanym pojazdem marki Auburn, rocznik 1936, model 852 Boattail Speedster, którego właścicielem jest James Hetfield, wokalista i gitarzysta zespołu Metallica.

Konstruktorzy z Polski zbudowali motocykl będący siostrzanym pojazdem samochodu należącego do słynnego muzyka. Linia motocykla dokładnie odzwierciedla kształt Slow Bruna, a jego części konstrukcyjne nawiązują do elementów składowych samochodu.

Przednia lampa imituje przód samochodu z chłodnicą, lampy tylne wyglądają jak światła samochodu, a kierownica i manetki są wykonane w stylizacji ramy przedniej szyby. Dodatkowo, przedni błotnik jest wykończony chromowanym coverem, dokładnie jak błotniki Slow Burna, przednie koło o wymiarze 30” jest inspirowane wyglądem koła samochodu, a cały tył motocykla tworzy linię symetryczną z tyłem auta.

Odwzorowanie linii samochodu na motocyklu było największych wyzwaniem technicznym projektu. Konstruktorzy z Game Over Cycles zadbali o każdy detal. Oprócz połączenia wizualnego obydwu pojazdów zarówno na zewnątrz (element wymienione powyżej), jak i wewnątrz (skóra na motocyklu odwzorowuje tapicerkę samochodu), motocykl musiał mieć odpowiednio duże proporcje, aby oddać kształt linii Slow Burna. Dodatkowo, mając na uwadze kto jest właściciel samochodu, ekipa Game Over Cycles dopasowała proporcje maszyny do wzrostu Jamesa Hetfielda (185 cm) co było szczególnym wyzwaniem w kontekście utrzymania proporcji całości pojazdu.

Jednocześnie cała konstrukcja musiała być utrzymana w duchu stylistyki, w której został zbudowany pojazd wyjściowy, czyli Auburn 852, rocznik 1936 reprezentujący styl Art Deco. Styl ten zarówno w sztuce, jak i architekturze, wyrażał się uporządkowaną i spójną formą. Charakteryzują go symetryczne wzory, łuki, owale oraz elipsy. Niezależnie czy były to pojazdy, ubrania, elementy wyposażenia wnętrz czy całe budynki, dzieła w stylu Art Deco wyróżniały się wyjątkową estetyką, kunsztem wykonania i zastosowaniem wysokiej jakości materiałów.

Całość konstrukcji motocykla jest wykonana ze stali. Nie zawiera ona żadnych plastikowych elementów. Pojazd charakteryzuje się czystą linią, co oznacza, że wszystkie śruby są przykryte. Maszyna ma 3,3 metra długości i waży 400 kg. Czas pracy nad budową pojazdu wyniósł 7 000 roboczogodzin.

Na temat pojazdu wypowiedział się Rick Dore, amerykański konstruktor samochodów customowych, który wraz z Jamsem Hetfieldem odrestaurował Auburna 852.

Kiedy zobaczyliśmy zdjęcia motocykla zbudowanego przez GOC, zwaliło nas z nóg. To niesamowity pojazd, szczególnie kiedy porówna się go z samochodem Jamesa. Karoseria, koła, kolor, nawet manetki, wszystko idealnie nawiązuje do samochodu. Chylę czoła przed Game Over, wykonali wspaniałą pracę jeśli chodzi o odwzorowanie stylistyki Slow Burna, a kunszt ich rzemiosła jest nie z tej ziemi.

Stanisław Myszkowski, założyciel i właściciel Game Over Cycles, tak tłumaczy genezę projektu: – Metallica zawsze była dla mnie ogromną inspiracją artystyczną. Jestem fanem zarówno muzyki zespołu, jak i oprawi wizualnej, która towarzyszy ich sztuce. James Hetfield zaś jest wielkim fanem motoryzacji, kolekcjonuje i odnawia zabytkowe samochody, tak więc postanowiliśmy połączyć te dwa światy i zbudować motocykl inspirowany pojazdem należącym do Jamesa.

Z pełnym wyglądem motocykla wraz z prezentacją odniesień do samochodu, można zapoznać się w poniższym video.

Specyfikacja techniczna motocykla:

Elementy zakupione : 1. Silnik RavTech 115’’ – Custom Chrome Europe (CCE) 2. Skrzynia 5 biegów Rav Tech – CCE 3. Sprzęgło BDL – CCE 4. Gaźnik Mikuni 5. Podnóżki wraz z osprzętem – Performance Machine CCE 6. Osprzęt kierownicy – Performance Machine (PM) 7. Licznik wraz z elektroniką – Dacota Digital 8. Przednie lampy i tylne wraz z kierunkowskazami – CCE 9. Przednie zawieszenie – Legend Air 10. Zaciski hamulców – PM Works

Elementy wykonane przez partnerów projektu : 1. Lakierowanie: Novol + Anest Iwata 2. Skórzane siedzenie: WB-Line

Elementy wykonane w GOC : 1. Przednie koło 30 ‘’ 2. Rama 3. Tylne zawieszenie z wahaczem 4. Przedni błotnik, tylny błotnik, kufry, zbiornik, konsola, lampa przednia, kierownica, manetki, tarcze hamulcowe, obudowa przedniego zawieszenia, obudowa sprzęgła, obudowa filtra, system pneumatyczny zawieszenia, zbiornik oleju, wydech, stacyjka.

Dodatkowe cechy pojazdu i funkcje zainstalowane przez GOC:

1. Układ wydechowy jest zintegrowany z kufrem 2. Siedzenie uszyte z takiej samej skóry, jak tapicerka Slow Burn 3. Kufry są otwierane elektrycznie 4. Tablica rejestracyjna jest chowana elektrycznie 5. Klapka na zbiorniku przykrywająca wlew paliwa na której są liczniki, jest otwierana elektrycznie 6. Obudowa filtra powietrza jest wykonana w stylizacji Slow Burna 7. Przednie i tylne zawieszenie są regulowane pneumatycznie, jak w samochodzie

Projekt : GOC + Lfant Design

źródło: materiały nadesłane / Game Over Cycles

foto: Paweł Olearka, stylizacja: Basia Olearka, modelka: Adrianna Czorniak


10-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)