REKLAMA

MINISTER MARCIN WARCHOŁ: Interes Polaków jest dla nas najważniejszy, a nie Niemców!

RZESZÓW / W dniu dzisiejszym 12 maja 2023 odbyła się konferencja Suwerennej Polski z udziałem Wiceministra Sprawiedliwości, Posła z Podkarpacia, dr hab. Marcina Warchoła, parlamentarzystów i samorządowców Suwerennej Polski.

W trakcie konferencji Wiceminister Marcin Warchoł odpowiedział na pytanie „Dlaczego Suwerenna Polska?”:

Solidarna Polska powstawała w czasach rządów Platformy Obywatelskiej, w czasach w których bogacili się ci, którzy byli związani z establishmentem PO, PSL. Cała reszta musiała niestety żyć od pierwszego do pierwszego i dlatego Solidarna Polska, solidarna z ofiarami przestępstw, solidarna z tymi, którzy byli spychani na margines społeczny, upokarzani. Dlatego Solidarna Polska powstała żeby bronić ofiar przestępstw. Zmiany, które Pan Minister Ziobro wprowadził w kwestii redystrybucji środków spowodowały, że polskie dzieci dostają 500 plus. To z pieniędzy od mafii watowskich, które pokonaliśmy, są pieniądze na żłobki, przedszkola na polskie dzieci, rodziny czy seniorów. To z pieniędzy odebranych mafiom lichwiarskim, mafiom dopalaczowym czy mafiom farmaceutycznym są pieniądze na programy społeczne. Solidarna Polska powstawała w tamtych trudnych czasach. Dziś osiągnęliśmy cel, który zakładaliśmy. Polskie dzieci otrzymują pieniądz. Rodziny, seniorzy mają środki dlatego, że odbieramy je od przestępców.

– To co dziś jest dla Polski najważniejsze, to walka o suwerenność. Niestety została wszczęta procedura z art. 48 Traktatu Unii Europejskiej zmiany traktatów i siedem bardzo ważnych obszarów, które do tej pory były suwerenną domeną naszej ojczyzny przejdzie pod rządy, pod władztwo Brukseli. Kwestie takie jak obronność, polityka społeczna, polityka energetyczna, klimatyczna, polityka edukacyjna, polityka moralna. To są zagadnienie, które Polacy powinni mieć w swojej domenie. Nie możemy oddać prawa decydowania brukselskim Urzędnikom o tym co mamy jeść, gdzie mamy mieszkać, czym mamy jeździć. Chcemy wolnej Polski. Suwerenna Polska to Polska wolna, to Polska w której nikt nam nie mówi jak mamy żyć, czym mamy jeździć, gdzie mamy mieszkać. Ta szaleńcza polityka klimatyczna już powoduje gigantyczne straty finansowe wszystkich nas.

– Stawiamy na węgiel. Nie chcemy zamykania polskich kopalń, będziemy bronić polskiego węgla, którego mamy pod dostatkiem. Dlaczego bronimy rolników? Również ta polityka unijna doprowadza do tego, że polskie rolnictwo zostało znacznie ograniczone w zakresie decydowania o samym sobie i to Suwerenna Polska złożyła wniosek o wprowadzenie ceł ochronnych na wprowadzanie polskich towarów z Ukrainy. Polscy rolnicy są dla nas najważniejsi. Minister Zbigniew Ziobro na Radzie Ministrów złożył wniosek o cła ochronne i takie cła ochronne są już w tej chwili wprowadzane na towary rolno spożywcze. My nie mówimy, my działamy. To my zebraliśmy podpisy w obronie polskich lasów, prawie pół miliona Polaków podpisanych pod ustawą Suwerennej Polski w obronie lasów. Lasów, które stanowią jedną trzecią powierzchni Polski, które dają zatrudnienie 40 tysiącom ludzi, gdzie pracują tysiące przedsiębiorców. To my stworzyliśmy ustawę w obronie polskich rodzin, w obronie chrześcijan przed upokarzaniem, przed ośmieszaniem, wyszydzaniem, w obronie chrześcijan. Prawie pół miliona Polaków się pod tym podpisało.

– Polska Suwerenna to Polska chroniąca nasze interesy, a nie interesy Niemców czy innych nacji. Jak wspomniałem to są koszty ogromne. Pakiet Fit for 55 zakładający ograniczenie emisji gazów cieplarnianych spowoduje drenaż pieniędzy z polskich kieszeni. To jest 200 miliardów euro, dwa budżety Polski będzie nas to kosztowało. 300 złotych przeciętnie z kieszeni każdego Polaka. Nie zgadzamy się na to. Protestujemy wobec tych zmian i to nie tylko są słowa, ale konkretne czyny.

Chcemy Polski suwerennej, polski wolnej, w której to Polacy decydują jak mają żyć i nikt nam tego nie będzie narzucał. Chcemy żyć zgodnie z własnymi wartościami. Interes Polaków jest dla nas najważniejszy, a nie Niemców. Dlatego powstała Suwerenna Polska.

Minister Zbigniew Ziobro powołał Suwerenną Polskę, aby powiedzieć twarde NIE planom tych, którzy zmierzają do odebrania Polsce suwerenności. A co za tym idzie – niepodległości.

Propozycje programowe – 6-tka polskiej suwerenności:

1. Odrzucenie nowego traktatu tworzącego jedno państwo UE w miejsce państw narodowych
2. Renegocjacja umowy z UE
3. Wzmacnianie NATO i tworzenie regionalnego systemu bezpieczeństwa USA – Wielka Brytania – Polska
4. Tworzenie nowego obszaru wolności osobistej, religijnej i gospodarczej na terenach byłej I RP. Samochody, loty samolotami, mieszkania, ubrania i jedzenie – bez absurdalnych
ograniczeń; wolność energetyczna – bez ETS-u i szaleństw ekologów
5. Tylko złotówka i obrona możliwości korzystania z gotówki
6. Stop ideologii gender. Szkoła wolna od lewackiej deprawacji

• Suwerenna Polska chce Unii Europejskiej jako Europy ojczyzn – ściśle współpracujących ze sobą, szanujących się suwerennych państw . Nie zaś jednego państwa i likwidacji państw członkowskich, jak proponują Niemcy.

• Polska suwerenna to wolna Polska. To Polska, w której sami decydujemy o sobie. Którą urządzamy zgodnie z własnymi wartościami i przekonaniami.

• Solidarna Polska to ważny zrealizowany etap programów społecznych, które zrealizowała dzięki pracy ministra Zbigniewa Ziobro i jego drużynie – udało się uszczelnić system vat, robić mafie i przekazać środki właśnie na wsparcie rodzin. Dziś wyzwaniem jest suwerenność energetyczna, ekonomiczna i prawna.

• Suwerenna Polska nie jest zwolennikiem rozbijania prawicy. W sprawach suwerenności, Solidarna Polska miała rację np. w sprawie warunkowości czy bezpieczeństwa energetycznego. Konwencja Suwerennej Polski podsumowała i zarysowała największe wyzwania co do suwerenności. Badania pokazują, że Suwerenna Polska ma większe poparcie oraz doskonałych liderów, parlamentarzystów, struktury. Priorytetem dla Suwerennej Polski jest start w formule Zjednoczonej Prawicy.

• Liberalnym mediom zależy na konflikcie w Zjednoczonej Prawicy. Solidarnej Polsce nie zależy na konflikcie, ale na kwestii różnic programowych, związanych z decyzjami premiera Mateusza Morawieckiego. Chodzi o relacje z Unią Europejską, w tym o uzależnienie wypłaty należnych Polsce środków od oceny praworządności, zgodę na kamienie milowe oraz zgodę na KPO, Fit for 55 i pakiety klimatyczne, które są ogromnym obciążeniem dla polskiej gospodarki.

• Wszystkie zmiany w Unii Europejskiej i nowy Traktat zabierają Polsce suwerenne uprawnienia. Nowe rozwiązania ustrojowe przekazują Brukseli (jako pośrednikowi Niemiec) prawo do prowadzenia polityki zagranicznej, fiskalnej, podatkowej, energetycznej, edukacyjnej (moralnej), środowiskowej, kulturalnej, bezpieczeństwa czy obronnej – zabierając je Polsce wraz z prawem weta w tych sprawach. To zagrożenia dla suwerenności Polski.

• Solidarna Polska była tworzona w czasach rządów Platformy Obywatelskiej, wysokiej przestępczości (szczególnie VAT-owskiej), złej redystrybucji środków, tylko dla konkretnych grup interesów. Wówczas celem była Polska sprawiedliwa i solidarna dla wszystkich – solidarna z ofiarami przestępstw i słabszymi oraz solidarna ekonomicznie. To udało się osiągnąć.

• Została uruchomiona procedura z art. 48 Traktatu, która ma na celu jego zmianę w taki sposób, by Polsce zostały odebrane uprawnienia suwerennego państwa. Dotąd Polska zachowała sobie uprawnienia w kluczowych obszarach dot. państwa, jak polityka zagraniczna, edukacyjna, moralna, obronna, energetyczna, społeczna, podatkowa itd. To są jeszcze obszary, w których Polska dysponuje prawem weta.

• Trwająca procedura zmiany Traktatu obejmuje zabranie tych wszystkich kompetencji oraz prawa weta Polsce i oddanie ich Unii Europejskiej. To będzie oznaczało w sensie faktycznym, że Polska utraciła swoją suwerenność. Bo w tych wszystkich kluczowych obszarach będzie można narzucić coś wbrew woli Polski i Polaków. I dlatego powstała Suwerenna Polska – by bronić Polskę przed tymi zmianami w Traktacie.

źródło: Materiały nadesłane

zdjecia: Materiały nadesłane / Biuro Poselskie Marcina Warchoła

12-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)