REKLAMA

Międzynarodowy Dzień Dziecka w Rzeszowie (ZAPROSZENIE)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 1 czerwca organizatorzy Fundacja Misji Obywatelskiej oraz współorganizatorzy, zapraszają wszystkie dzieci do wspólnej zabawy podczas Międzynarodowego Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się w Parku Kultury i Wypoczynku pod sceną na Bulwarach o godz. 10:00. 

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa:Jesteśmy bardzo dumni z tego jak mieszkańcy Rzeszowa, Podkarpacia, ale przede wszystkim nasze dzieci przyjęły do swojego grona rówieśników z Ukrainy, którzy chronią się u nas przed wojną. Wydaje mi się, że 1 czerwca jest najlepszym momentem żebyśmy po pierwsze wspólnie podziękowali naszym dzieciom, które pięknie pokazały jak we współczesnym świecie należy pomagać, po drugie sprawili, by dzieci z Ukrainy choć na chwilę mogły zapomnieć o tym, co dzieje się w ich kraju, a po trzecie wspólnie się zintegrować, zbliżyć nasze kultury. Święto odbędzie się w pięknym miejscu – na rzeszowskich Bulwarach i będzie okazją do nawiązywania relacji, do ich zacieśniania.

W programie m.in: gry, zabawy, konkursy,animacje, miasteczko dmuchańców, mini zoo, festiwal holi,występy artystów z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Zespołu Fiesta ze Lwowa oraz Patryka Matei.

Fundacja Misji Obwyatelskiej – Chcemy również podkreślić, że wydarzenie ma charakter prospołeczny i proedukacyjny. W pierwszym aspekcie skupi się na nauczeniu dzieci tolerancji, która w przyszłości z pewnością będzie owocowała wzajemnym zrozumieniem i dialogiem. Z kolei drugi aspekt odnosi się do poznawania różnych kultur i zwyczajów. Warto zaznaczyć, że podczas wydarzenia pojawią się także stoiska promocyjno-edukacyjne, w tym dotyczące pierwszej pomocy. Od wielu lat w przestrzeni publicznej pojawiają się informacje o tym, że dzieci ratują życie i zdrowie, mamy jednak nadzieję, że żadne z nich nie będzie musiało używać uzyskanej wiedzy. Podczas wydarzenia odbiorcy tj. zarówno dzieci jak i ich opiekunowie będą mieli szansę poznać działalność organizacji międzynarodowych: UNICEF, UNHCR, IOM, o których działalności w przestrzeni publicznej pojawia się, jak na ich istotną rolę dość mało informacji.

źródło: Urzad Miasta Rzeszowa / Fundacja Misji Obywatelskiej

zdjęcie: Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa


30-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)