REKLAMA

Mechanik zaprasza na XII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

KROSNO / PODKARPACIE. W dniu 30 kwietnia 2024 r. we wtorek w Zespole Szkół Mechanicznych im. ks. Stanisława Staszica w Krośnie odbędzie się XII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Krosna.

Jak co roku, głównym celem organizacji Festiwalu jest promowanie nowoczesnych technologii, które są wykorzystywane w innowacyjnej gospodarce, a także rozbudzanie zainteresowań dzieci i młodzieży w wieku szkolnym kierunkami technicznymi. Przekonanie, że „nauka nie musi być nudna…” i w tym roku przyświeca organizatorom. Wcześniejsze edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co utwierdza ZSM w przekonaniu o potrzebie, a także słuszności zorganizowania kolejnego takiego wydarzenia. Festiwal kierowany jest do młodzieży szkół podstawowych Krosna i powiatów regionu.

Podczas Festiwalu zaplanowano szereg atrakcji dla odwiedzających – m.in. interaktywną wystawę i pokazy naukowe przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Te interaktywne prezentacje pozwolą poprzez zabawę zdobywać nowe doświadczenia z zakresu m.in. fizyki, chemii, biologii i matematyki, a także sprawdzić swój refleks oraz zdolność logicznego myślenia. Samodzielnie przeprowadzane doświadczenia i eksperymenty w naturalny sposób mają za zadanie pobudzić ciekawość świata i umożliwić dzieciom i młodzieży na przeżycie wspólnej naukowej przygody. Dodatkowymi wydarzeniami Festiwalu będą ciekawe wystawy uczelni wyższych województwa podkarpackiego oraz instytucji badawczych, naukowych i rozwojowych, a także przedsiębiorstw innowacyjnej gospodarki regionu krośnieńskiego. Ponadto Festiwal ma ukazywać świat nauki i techniki w atrakcyjnej i zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy formie, jak też promować lokalne inicjatywy edukacyjne.

Mechanik – gospodarz eventu, serdecznie zaprasza i zachęca młodzież ze szkół podstawowych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Wstęp na Festiwal jest bezpłatny.

Zgłoszenia szkół na Festiwal przyjmowane są pod nr telefonu 13 4321561 (sekretariat ZSM w Krośnie) lub e-mailem na adres zsm@mkrosno.pl w terminie do 25 kwietnia 2024 r.

Wcześniejsze edycje Festiwalu i szczegóły całego przedsięwzięcia są publikowane na stronie internetowej www.zsm.krosno.pl.

materiały nadesłane

17-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)