REKLAMA

Mapa możliwego ataku Rosji na Ukrainę. Czy to przeddzień wojny? (VIDEO)

ŚWIAT. Oczy całego świata zwrócone są dzisiaj na Ukrainę, wokół której zaciska się pętla tworzona przez rosyjską armię. Wywiady państw zachodnich mają dowody na stałe powiększanie liczby rosyjskich żołnierzy, którzy kierowani są na strategiczne pozycje przy granicy z Ukrainą oraz na Białoruś. Stoi to w sprzeczności z oficjalnymi komunikatami Kremla, mówiącymi o wycofywaniu się wojsk po zakończonych ćwiczeniach. Wczoraj, sieć obiegła mapa możliwego ataku Rosji na Ukrainę opublikowana przez brytyjskie ministerstwo obrony. Czy jesteśmy w przededniu wojny?

Wczoraj brytyjskie ministerstwo obrony opublikowało na Twitterze mapę możliwego ataku Rosji na Ukrainę.

Prezentuje ona siedem dróg, którymi armia Władimira Putina mogłaby zaatakować Ukrainę. Pokazano również, jak w przypadku wybuchu wojny, mogłaby przebiegać druga faza inwazji.

Według brytyjskiego Ministry of Defence, w takim sposób mógłby przebiegać atak Rosji na Ukrainę. Źródło: Ministry of Defence, Great Britain – Twitter

Zgodnie z mapą, Rosja miałaby uderzyć z siedmiu kierunków, w tym z dwóch lokalizacji na Białorusi. Głównym celem miałby być Kijów. Podobnie jak w przypadku stolicy Ukrainy, trzy ataki skierowane byłyby na miasto Dniepr. Ostatnie z uderzeń skierowane byłoby z anektowanego Krymu na wschód. Brytyjczycy przewidują, że w przypadku wybuchu konfliktu i realizacji założonych celów z pierwszej fazy inwazji, w drugiej, doszłoby do przemieszczenia wojsk rosyjskich w kierunku Winnicy i Odessy. Przy mapce zapisano: – Rosja zachowuje znaczącą obecność wojskową i może przeprowadzić inwazję bez ostrzeżenia. Władimir Putin ciągle może zapobiec wojnie i wybrać pokój. Mapa to część filmiku zamieszczonego również na Twitterowym koncie brytyjskiego ministerstwa obrony. Klip tłumaczy obecną sytuację przy granicy z Ukrainą i prognozuje, co może się stać, gdyby inwazja Rosji stała się faktem.

grafika poglądowa

źródło: Red., Ministry of Defence, Great Britain – Twitter

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PODKARPACIE: Liczba żołnierzy i sprzętu rośnie (FOTO)

Gdzie zlokalizowane zostaną obiekty dla uchodźców z Ukrainy? Urzędnicy nabierają wody w usta (ANKIETA)

18-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)