REKLAMA

„Lepszy świat już bardzo bliski” . Temat ogólnoświatowej kampanii Świadków Jehowy

PODKARPACIE. Mieszkańcy Podkarpacia to jedna z tysięcy lokalnych społeczności na całym świecie, do których w listopadzie br. dotrze ważna wiadomość wzbudzająca nadzieję. Świadkowie Jehowy prowadzą w tym miesiącu specjalną kampanię, która kieruje uwagę na biblijną obietnicę dotyczącą lepszego świata. W ramach tej kampanii rozpowszechniają specjalne wydanie czasopisma Strażnica z serią artykułów „Lepszy świat już bardzo bliski”.

 sw1

Ponad 36 milionów egzemplarzy drukowanej wersji tego czasopisma udostępnianych jest w jakichś 230 językach ludziom z 240 krajów. A w wersji cyfrowej publikacja ta jest dostępna na różnych platformach w niemal 400 językach.

-W naszych czasach niecodziennie słyszymy dobre wiadomości. Ta wiadomość nie ma sobie równej-mówi Robert Warda, lokalny rzecznik prasowy Świadków Jehowy. –Lepszy świat nie jest wytworem ludzkiej wyobraźni, to coś pewnego. W gruncie rzeczy, to myśl przewodnia tego, o czym mówił Jezus Chrystus- kontynuuje

sw2

W tym wydaniu Strażnicy zadano odwieczne pytanie: Czy ten świat się skończy? Pocieszająca odpowiedź z Biblii może zaskoczyć wielu czytelników. Podczas gdy niektóre religie przepowiadają „koniec świata”, w czasopiśmie tym zawarto jasne biblijne przesłanie:

Ziemia istnieje na zawsze i nigdy nie zostanie zniszczona!

Jednocześnie wyjaśniono, że Biblia obiecuje koniec niesprawiedliwości. Powołano się przy tym na Księgę Psalmów, w której czytamy, że niegodziwi ludzie nie będą już zakłócać spokoju na ziemi (Psalm 37:10). Ta pozytywna informacja daje nadzieję milionom ludzi na całym świecie, którzy modlą się słowami: „Przyjdź Królestwo Twoje”.

Od kiedy nadzieja na lepszy świat stała się dla mnie realna, inaczej patrzę na rzeczywistość. Łatwiej jest mi znosić trudności życiowe, ponieważ wiem jaką przyszłość opisuje Biblia – mówi Zbigniew Gorzel Świadek Jehowy.

Strażnica, będąca najczęściej tłumaczonym i najbardziej rozpowszechnionym czasopismem na świecie, informuje o Królestwie Bożym od ponad 100 lat. Można pobierać ją bezpłatnie z serwisu jw.org. Można też zamówić bezpłatny drukowany egzemplarz, który dostarczy ktoś ze Świadków Jehowy. W tym celu należy wejść do serwisu jw.org i skorzysta
 z zakładki „Poproś o wizytę”.

Kliknij poniżej odpowiedni z linków do tego czasopisma w wersji online:

Czasopismo Strażnica nr 2 z 2021 roku | Lepszy świat już bardzo bliski – język polski
Czasopismo Strażnica nr 2 z 2021 roku | Lepszy świat już bardzo bliski – język polski migowY

 

materiały nadesłane
 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SEGREGCJA w pracy? Krytycznie o autorach projektu. Zenon Nowak -Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich

tvPolska

 

 

23-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.