REKLAMA

Lek. Bodnar nagrodzony Laurem Ziemi Przemyskiej za sukcesy w leczeniu COVID-19

Lek. Bodnar nagrodzony Laurem Ziemi Przemyskiej za sukcesy w leczeniu COVID-19

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. W poniedziałek 18 stycznia pulmonolog i pediatra z Przemyśla lek. Włodzimierz Bodnar otrzymał Laur Ziemi Przemyskiej. Lekarz został doceniony za leczenie pacjentów chorych na COVID-19.

 139778226_150331703566391_9187986014897488781_o

Foto: Starostwo Powiatowe w Przemyślu

18 stycznia w Starostwie Powiatowym w Przemyślu lek. Włodzimierz Bodnar, przemyski pulmonolog, odebrał z rąk prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna oraz Jana Pączka, starosty przemyskiego, statuetkę Laur Ziemi Przemyskiej.

Uzsadanienie przyznania nagrody brzmi następująco: Za szczególne osiągnięcia w opiece medycznej nad mieszkańcami ziemi przemyskiej oraz duże sukcesy w leczeniu pacjentów chorych na COVID-19.

 

 

Lek. Włodzimierz Bodnar, pulmonolog z Przemyśla, od niemal roku stara się o dopuszczenie amantadyny w powszechnym leczeniu koronawirusa. Lek najpierw wypróbował na sobie.

Skuteczność amantadyny, na zlecenie Ministerstwa Zdrowia bada obecnie Agencja Badań Medycznych. Tuż przed Wigilią, 23 grudnia, lek. Włodzimierz Bodnar, za pośrednictwem strony internetowej Przychodni Optima w Przemyślu wydał komunikat, w którym poinformował, że nie znajdzie się on wśród osób pracujących w zespole badającym amantadynę, który powołał rząd, choć wcześniej zapewniano, że miało do tego dojść. Przemyski pulmonolog dodał, że postanawia utworzyć własne centrum diagnostyczno-badawcze nad amantadyną, które chce otworzyć w Przemyślu.

Lekarz przestrzega przed tym, by lek stosować samodzielnie. Zaleca, by amantadynę przyjmować dopiero po konsultacji z lekarzami.

18-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)