REKLAMA

KROSNO. Nie zdążył zdobyć prawa jazdy, a już przekroczył prędkość

KROSNO. Policjanci z krośnieńskiej drogówki podjęli interwencję wobec kierującego audi, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że młody mężczyzna nie posiada jeszcze uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 20-latek twierdził, że jest w trakcie kursu na prawo jazdy.

Wczoraj około godz.18.30, policjanci z wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy prowadzili pomiar prędkości na ul. Podkarpackiej w Krośnie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego audi, który jadąc 95 km/h, przekroczył prędkość dopuszczalną w terenie zabudowanym.

Za kierownicą pojazdu siedział 20-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że młody mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 20-latek tłumaczył, że aktualnie jest w trakcie kursu na prawo jazdy, jednak jeszcze go nie ukończył i nie przystąpił do egzaminu państwowego.

Z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, policjanci skierują sprawę 20-latka do sądu. Mężczyźnie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

źródło: Oficjalna strona Podkarpackiej Policji

27-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)