REKLAMA

KROSNO: Inauguracja kampanii „Bezpieczne wakacje – w domu i na wyjeździe”

KROSNO. Policjanci uczestniczyli w pikniku edukacyjnym zorganizowanym na terenie Ogródka Jordanowskiego w Krośnie. Funkcjonariusze spotkali się z uczniami krośnieńskich szkół podstawowych, promując odpowiedzialne zachowania podczas wakacyjnego wypoczynku.

„Bezpieczne wakacje – w domu i na wyjeździe” to kampania zainicjowana przez krośnieński magistrat oraz Komendę Miejską Policji w Krośnie. W wydarzenie promujące bezpieczeństwo wśród uczniów krośnieńskich podstawówek, włączyli się również m.in. strażacy, żołnierze, goprowcy, ratownicy wodni oraz leśnicy.

Policyjni profilaktycy – asp. szt. Marcin Krówka, mł. asp. Barbara Kurek i mł. asp. Arkadiusz Pałys przygotowali stoisko informacyjno-edukacyjne, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników pikniku. Dzieci zapoznawały się ze specyfiką służby w Policji, a także z zasadami bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnych podróży.

W działania zaangażowali się również dzielnicowi oraz funkcjonariusze krośnieńskiej drogówki, którzy instruowali najmłodszych w zakresie obowiązujących przepisów ruchu oraz prawidłowego sposobu przechodzenia przez jezdnię. Ponadto, dzieci poznały sposoby unikania zagrożeń powodowanych atakami cyberprzestępców, a także dowiedziały się, jak bezpiecznie korzystać z internetowych platform komunikacyjnych.

W czasie trwania wydarzenia krośnieńską jednostkę reprezentował I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji – podinsp. Daniel Lendzio oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji – podkom. Monika Iwanow.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie


06-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)