REKLAMA

Kontrowersyjny spot PiS dotyczący marszu. Mocna reakcja Muzeum Auschwitz! (VIDEO)

POLSKA. Temperatura debaty publicznej przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi wzrasta z dnia na dzień. Kontrowersję goni kontrowersja. Na 4 czerwca planowany jest w Warszawie marsz, na który zaprasza lider opozycji Donald Tusk. Dzisiaj PiS zaprezentowało krótki spot, który ma zniechęcić do wzięcia udziału w manifestacji. Na stanowcze reakcje nie trzeba było długo czekać.

To smutny, bolesny i niedopuszczalny przejaw moralnego i intelektualnego zepsucia debaty publicznej – napisali na Twitterze przedstawiciele Muzeum Auschwitz, odnosząc się tym samym do opublikowanego nieco ponad godzinę wcześniej spotu Prawa i Sprawiedliwości, w którym zniechęca się do wzięcia udziału w marszu w Warszawie, zestawiając wydarzenie ze śmiercią ponad 7 milionów ludzi w trakcie II wojny światowej, między innymi w niemieckich obozach koncentracyjnych oraz z wypowiedzią dziennikarza Tomasza Lisa, który kilka dni temu na Twitterze napisał: „Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora”.


zdjęcie poglądowe, screen ze spotu PiS (Twitter)

Jeśli chodzi o słowa byłego redaktora naczelnego „Neewsweeka”, to tweet został usunięty, a Lis przeprosił za swoje słowa.

Bardzo przepraszam za mój wpis o „ komorze”. To oczywiste, ze myślałem o celi, ale powinienem był przewidzieć, że ludzie złej woli przyjmą interpretację absurdalną. Liczę na to, że panowie Duda i Kaczyński zapłacą za swe zbrodnie przeciw demokracji, ale po ludzku życzę im zdrowia i długiego życia – czytamy w kolejnym oświadczeniu na Twitterze.

Wracając do spotu. Opublikowano na oficjalnym profilu Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze dzisiaj o godzinie 9:13. Nieco ponad godzinę później sprawę skomentowali przedstawiciele Muzeum Auschwitz.

Instrumentalizacja tragedii ludzi, którzy cierpieli i ginęli w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz – po jakiejkolwiek stronie politycznego sporu – uwłacza pamięci ofiar. To smutny, bolesny i niedopuszczalny przejaw moralnego i intelektualnego zepsucia debaty publicznej – czytamy w krótkim oświadczeniu.

Wczoraj  Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu poinformował, również za pośrednictwem Twittera, że złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

W związku z wpisem Tomasza Lisa składamy zawiadomienie do prokuratury dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa z art. 255 § 2 Kk: „Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Czy tak ma wyglądać marsz #4czerwca? Czy to jest twarz dzisiejszej ‚demokratycznej opozycji’? – czytamy.

De facto kampania wyborcza w pełni. Co jeszcze nas czeka?


zdjęcie poglądowe, screen ze spotu PiS (Twitter)

źródło: Red., Twiiter

foto: screeny ze spotu PiS

31-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)