REKLAMA

KONRAD FIJOŁEK. Nieoficjalnie! Przystanek na Matysówce wraca od poniedziałku na stare miejsce

RZESZÓW. Dziś 3 czerwca odbyło się nieoficjalne, i spontaniczne spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka z mieszkańcami osiedla Matysówka. Prezydent zdecydował się osobiście skontrolować i sprawdzić sytuację po decyzji (jak się dowiedzieliśmy od rzecznika ZTM wydaną przez Miejski Zarząd Dróg, zrealizowaną przez ZTM po interwencji kierowców MPK) o zmianie lokalizacji przystanku nr. 08 na ul. Matysowskiej. 

Po sprawdzeniu stanu faktycznego i rozmowie z mieszkańcami, prezydent zgodził się z argumentami które były przedstawianie min. podczas naszej interwencji (https://fb.watch/kXpzQXLigU/ ) przez mieszkańców. 

Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Dla nas najważniejsze dziś jest to, aby nie doszło w tym miejscu do tragedii. Żeby nie było o jeden dzień za późno…- komentuje spotkanie jeden z mieszkańców Matysówki. 

Z relacji osób które rozmaiawiały z prezydentem dowiadujemy się, że zostaną wystosowane oficjalne pisma z argumentami mieszkańców do trzech instytucji w tym do Urzędu Miasta, a prezydent zapewenił, iż odpowiedźi zwrotne będą zawierały informacje o planowanych dalszych decyzjach związanych z rozwiązaniem tego problemu. Odpowiedź pisemna będzie upubliczniona w gablocie na budynku Rzeszowskiego Domu Kultury oddział Matysówka, tak aby każdy mieszkaniec mógł się z nią zapoznać.  

O oficjalnym stanowisku UM w tej sprawie, poinformujemy państwa najszybciej jak to będzie możliwe. 

03-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)