REKLAMA

Konkurs na „żubrowe imiona”!

BIESZCZADY. W zagrodzie pokazowej żubrów w Mucznem w tym roku urodziły się trzy cielęta. Młoda jałówka dostała już imię Purkawka. Natomiast dwa byczki urodzone później w dalszym ciągu są bezimienne, wobec czego Nadleśnictwo Stuposiany organizuje konkurs na imiona dla nich.

1 - IMG_0908
Warunkiem udziału jest zaproponowanie imion „męskich”, rozpoczynających się od liter „Pu”, tak w księdze rodowodowej żubrów przyjęto ewidencję osobników linii białowiesko-kaukaskiej urodzonych w hodowlach zamkniętych, a zubry z tej linii żyją właśnie w Bieszczadach – wyjaśnia Ewelina Baran z Nadleśnictwa Stuposiany.

– Na propozycje czekamy do 2 grudnia, by 6 grudnia, na Mikołajki, ogłosić werdykt. Dla autorów wybranych imion przewidziano nagrody.- dodaje.

Propozycje należy przesyłać na adres mailowy ewelina.baran@krosno.lasy.gov.pl , a w tytule umieścić „Konkurs na imię dla żubrów”. serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Wybór zostanie dokonany spośród propozycji niepowielających się z imionami już nadanymi, których lista (załączona) jest dość długa.

imiona polskich żubrów_PU

Szczegóły w załączonym regulaminie.

REGULAMIN KONKURSU NA IMIĘ DLA ŻUBRÓW 2020

materiały nadesłane

Tekst: Edward Marszałek

Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcie: Ewelina Baran


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PAWEŁ KLIMASZEWSKI: 4 Posiedzenie komisji śledczej ds. pandemii

tvPolska

22-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.