REKLAMA

Kobieta ranna w wypadku. Uwaga na złe warunki na drodze

Nocne opady śniegu i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, były przyczyną dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło dzisiaj nad ranem w powiecie łańcuckim. W jednym z nich niezbędna okazała się pomoc medyczna dla rannej w wypadku kobiety.

lancut_1

Na jezdni pokrytej śniegiem stoi pojazd marki Seat. Samochód ma rozbity przód z prawej strony. Za nim, poza jezdnią, znajduje się samochód marki Hyundai.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 6.40 w Soninie. Jak ustalili policjanci, kierująca volkswagenem 35-letnia kobieta nie dostosowała prędkości do warunków drogowych i straciła panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd marki Volkswagen Turan. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

Do szpitala trafiła natomiast 51-letnia kobieta, która została ranna w kolejnym zdarzeniu drogowym. Do wypadku doszło przed godz. 7 w miejscowości Smolarzyny. Przebieg zdarzenia był podobny do poprzedniego. Kierująca pojazdem marki Hyundai 41-latka nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadziła do zderzenia z jadącym z naprzeciwka seatem. W wypadku ranna została kierująca seatem, 51-latka.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagę, a także dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. Pamiętajmy, że na śliskiej nawierzchni bardzo łatwo wpaść w poślizg, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji czy wypadku.

Foto KPP Łańcut

25-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)