REKLAMA

Kierowca autokaru przewoził 200 tys. euro w lodówce. Pieniądze owinął w ciemną folię (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Budomierzu wykryli próbę nielegalnego przewozu gotówki w wys. 200 tys. euro. Pieniądze schowane były w autokarowej lodówce.

Fotoram.io (56)

Funkcjonariusze podkarpackiej KAS z Budomierza wytypowali do szczegółowej kontroli kursowy autokar, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. Podczas rewizji pojazdu wykryli, że w lodówce poza produktami spożywczymi znajduje się owinięty ciemną folią pakunek. Okazało się, że było w nim 200 tys. euro. Do nielegalnego przewozu pieniędzy przyznał się jeden z kierowców. Przeciwko mężczyźnie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe.

Zgłoś gotówkę przekraczając granicę UE

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osoba, która przewozi co najmniej 10 tys. euro (a także równowartość tej kwoty w innych walutach), wjeżdżając do UE lub wyjeżdżając z niej, musi pisemnie zgłosić te środki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.

źródło: KAS

16-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.