REKLAMA

Siostry Prezentki dostaną za darmo kamienicę w centrum Rzeszowa wartą blisko 4 miliony?

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek zarząd województwa jednogłośnie zdecydował o przekazaniu nieruchomości znajdującej się przy ulicy Lisa Kuli 13 siostrom prezentkom. Wartość budynku szacowana jest na okolo 4mln złotych.  Ostateczny werdykt w tej sprawie wyda sejmik województwa, który będzie obradował nad uchwałą zarządu.

j

Foto: Kacper Ciuba

Charakterystyczny budynek, na ścianie którego znajduje się mural upamiętniający reżysera Freda Zinnemanna pochodzącego z Rzeszowa, zostanie prawdopodobnie przekazany na własność siostrom prezentkom. Nieruchomość należy obcecnie do Zarządu Województwa Podkarpackiego. Prezentki od 2019 roku dzierżawią ten obiekt.

W poniedziałek zarząd województwa postanowił przekazać wspomnianą kamienicę siostrom prezentkom. Decyzja ta musi być jeszcze przyjęta przez sejmik województwa, który będzie obradował nad uchwałą zarządu w tej sprawie.

Jak podaje portal Nowiny24.pl, zarząd argumentuje przekazanie budynku między innymi tym, że szkoły sióstr prezentek zajmują najwyższe miejsca w rankingach kształcenia wśród szkół w województwie.

W kamienicy przy ulicy Lisa Kuli 13 znajdowały się wcześniej departamenty Edukacji, Nauki i Sportu, Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego. Jedną z bocznych ścian budynku zdobi mural Kamila Kuzko – rysownika i malarza, adiunkta w ASP w Krakowie. Na powierzchni niemal 280 metrów kwadratowych znajduje się postać Gary’ego Coopere’a z roli szeryfa Willa Kane’a w filmie „W samo południe”. Mural powstał ku pamięci Freda Zinnemanna – znanego reżysera pochodzącego z Rzeszowa.

22-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline