REKLAMA

KALISZ. Porzucony szczeniaczek przywiązany do słupa. „Ludzka podłość nie zna granic!”

Smutny los spotkał małego szczeniaka rasy amstaff, którego właściciele postanowili porzucić. Szczenię zostało przywiązane do słupa wraz z karteczką na której napisano: „Do zabrania”. Sprawę nagłośniło kaliskie schronisko dla zwierząt.

Sprawa szczeniaczka odbiła się głośnym echem w Internecie. Pracownicy schroniska w Kaliszu, do którego trafiło zwierzę, nie kryją oburzenia brakiem odpowiedzialności ze strony byłych właścicieli.

– Psiak przywiązany do słupa, z kartką w folijce (żeby nie przemokła, oczywiście). Ludzka podłość nie zna granic…kiedy to się skończy? – zapytują bezsilnie autorzy posta.

– Pies to żywa, czująca istota…opamiętajcie się, zanim zdecydujecie się na psa przemyślcie 1000 razy! 

– Odpowiedzialność, świadomość, empatia – tego brakuje tak wielu ludziom. Musi odbyć obowiązkową kwarantannę, potem będziemy się zapoznawać i szukać domu. Póki co nie znamy jego charakteru i zachowań. Psiak może wymagać pracy, nie wiemy z jakiego powodu został porzucony – wyjaśniają pracownicy schroniska.

Z umieszczonej we wpisie aktualizacji wynika, iż do władz schroniska zgłosił się świadek dysponujący zapisem monitoringu. Sprawa porzucenia zwierzęcia zostanie wkrótce zgłoszona na policję.

źródło: Goniec.pl

03-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)