REKLAMA

Już niedługo Mistrzostwa Polski Par Klubowych w Rzeszowie!

Już niedługo Mistrzostwa Polski Par Klubowych w Rzeszowie!

Końcem marca kibice będą mogli dopingować naszych zawodników podczas Mistrzostw Polski Par Klubowych. To kolejne żużlowe wydarzenie na skalę całej Polski, które będzie można oglądać na rzeszowskim stadionie. Władze miasta wsparły to wydarzenie:

Już 31 marca rozpoczniemy kolejny sezon żużlowy. Wyjątkowym wydarzeniem, bo będą to Mistrzostwa Polski Par Klubowych na naszym torze. Wierzę, że pogoda dopisze i będziemy mieli pełne trybuny – zapowiada Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Będą to już 50. Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Na rzeszowskim torze zobaczymy takie gwiazdy jak Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Leon Madsen czy Martin Vaculik. Oprócz rodzimej, II-ligowej Texom Stali Rzeszów, na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej 69 wystąpi sześć drużyn z PGE Ekstraligi: Motor Lublin, Ebut.pl Stal Gorzów, Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa, For Nature Solutions Apator Toruń, Fogo Unia Leszno oraz Celfast Wilki Krosno.

Rzeszowski żużel wraca do łask

Władze Rzeszowa wspierają rozwój żużla w mieście, dlatego na organizacje MPPK przeznaczono 20 tys. złotych. Sama drużyna również jest przez miasto wspierana finansowo. Są też inni inwestorzy oraz sami właściciele Texom Stali Rzeszów, którzy dokładają wszelkich starań, aby „czarny sport” ponownie uzyskał u nas wysoką rangę.

Chcemy, żeby żużel się odradzał w Rzeszowie. Chcemy, żeby to był rozwój stabilny, żeby to był rozwój nie tylko na chwilkę, ale na lata – podkreśla Michał Drymajło, p.o. prezesa Texom Stali Rzeszów. Dodaje, że „Stal”, pomimo niższej niż rywale ligi, ma niemałe szanse w nadchodzących Mistrzostwach. Jak twierdzi: „w sporcie wszystko jest możliwe”.

Podobnego zdania jest Marcin Nowak, zawodnik „Stali”. – Pojedziemy u siebie i medal Mistrzostw Polski jest moim małym  marzeniem. Na pewno zrobię wszystko, żeby tym silniejszym drużynom pokrzyżować trochę szyki. Mam nadzieję, że sprawimy niejedną niespodziankę – mówi.

Bilety na Mistrzostwa Polski Par Klubowych są już dostępne, m.in. na stronie https://www.ebilet.pl/sport/sporty-motorowe/zuzel-mistrzostwa-polski.

To nie jedyne ciekawe wydarzenie dla wielbicieli żużla w Rzeszowie w najbliższym czasie. Już 15 kwietnia na Stadionie Miejskim zaplanowano mecz pomiędzy Texom Stalą Rzeszów a Polonią Piła.

Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa


20-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)