REKLAMA

Jest opinia wojewody! Bykowce i Zabłotce TAK. Trepcza NIE!

SANOK / PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wydała stanowisko w sprawie pomysłu poszerzenia granic administracyjnych Sanoka. Pozytywnie zaopiniowała przyłączenie do Sanoka sołectw Bykowce i Zabłotce. Negatywnie oceniła plan włączenia do miasta Trepczy.

Przypomnijmy, że wersja tej idei, która poddana była konsultacjom społecznym zakładała włączenie do miasta aż dziesięciu miejscowości. Bykowiec, Czerteża, Międzybrodzia, Płowiec, Sanoczka, Stróży Małych, Stróży Wielkich, Trepczy i Zabłociec z terenu gminy wiejskiej Sanok oraz Zahutynia z gminy Zagórz. Ostatecznie jednak, po zmianie koncepcji burmistrza Tomasza Matuszewskiego, na biurko wojewody Ewy Leniart trafiła propozycja przyłączenia trzech sołectw: Bykowiec, Zabłociec i Trepczy.

Po rozważeniu wszystkich aspektów przedmiotowej sprawy, uwzględniając argumenty przedstawione przez Radę Miasta Sanoka (zapewnienie rozwoju miasta, które od wielu lat nie zwiększało swojego obszaru, uwarunkowania komunikacyjne i funkcjonalno-przestrzenne, sytuację finansową gminy Sanok), pozytywnie opiniuję wniosek w zakresie przyłączenia do miasta Sanoka obszaru sołectwa Bykowce oraz sołectwa Zabłotce z gminy Sanok. Natomiast negatywnie opiniuję wniosek w zakresie przyłączenia do miasta Sanoka obszaru sołectwa Trepcza z gminy Sanok – napisała w podsumowaniu swojej opinii Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

PEŁNA OPINIA WOJEWODY W SPRAWIE POMYSŁU POSZERZENIA SANOKA

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ

źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Zgodnie z obowiązującymi w tej materii przepisami wniosek w sprawie zmiany granic gmin jest przez wojewodę jedynie opiniowany. Opinia ta w żadnym wypadku nie stanowi ostatecznego rozstrzygnięcia i nie jest wiążąca dla Rady Ministrów. Wniosek wraz z opinią jest przez wojewodę przekazywany ministrowi właściwemu do spraw administracji publicznej. Wnioski są rozpatrywane w ciągu roku od dnia złożenia wniosku, nie później jednak niż do dnia 31 lipca roku poprzedzającego rok budżetowy, w którym ma nastąpić zmiana. W tym terminie Rada Ministrów wydaje rozporządzenie, w którym są zawarte przyjęte zmiany w zakresie ustalenia granic gmin i miast.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najświeższy komentarz wojewody odnośnie poszerzenia Sanoka. Wszystko jasne? (VIDEO)

PiS słucha Polaków? To już czas przeszły

Pomysł poszerzenia Sanoka zmiażdżony przez mieszkańców wsi! 98% nie chce do miasta

Konsultacje ws. poszerzenia miasta: Frekwencja w Sanoku 3,77%

Zahutyń znokautował miasto. Konsultacje w gminie Zagórz zakończoneGrafika poglądowa: Red., PUW w Rzeszowie

30-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)