REKLAMA

Jechali zdecydowanie za szybko. 10 kierujących straciło prawo jazdy

PODKARPACIE. Nadmierna prędkość, to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Mimo wysokich mandatów oraz przypisanych do nich punktów karnych, wielu kierowców świadomie decyduje się na łamanie ograniczeń prędkości. Tylko podczas ubiegłego weekendu, na terenie naszego powiatu, aż 10 kierujących straciło prawa jazdy.

Wielu tragicznych zdarzeń, które mają miejsce na drodze, udałoby się uniknąć, gdyby każdy kierujący przestrzegał określonych limitów prędkości. Niestety, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy świadomie łamią przepisy.

Funkcjonariusze z jasielskiej drogówki podczas ostatniego weekendu, czuwali nad tym, aby stopować zapędy tych, którzy zdecydowanie zbyt mocno naciskali pedał przyśpieszenia w swoich pojazdach.

Ujawnili aż 10 przypadków, w których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą, okazał się być 20-letni obywatel Słowacji. W niedzielę, przed godz. 9.30 w Świerchowej, kierując swoim fordem, najpierw wyprzedził inny samochód na przejściu dla pieszych, a następnie przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 62 km/h. Otrzymał on dwa mandaty na łączną kwotę 3500 zł. Dodatkowo policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Policja po raz kolejny apeluje o rozważne zachowanie podczas poruszania się po drodze. Pamiętajmy, aby przestrzegać określonych limitów prędkości. Lepiej dojechać do celu podróży spóźnionym, niż w ogóle nie dotrzeć na umówione spotkanie.

KPP Jasło

29-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)