REKLAMA

Jechali 130 km/h w terenie zabudowanym! Młodzi stracili prawo jazdy

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci z Sanoka na ulicy Królowej Bony zatrzymali do kontroli drogowej dwoje kierujących. 18-latka i 21-latek z powiatu sanockiego jechali z prędkością 130 km/h. Okazało się, że kobieta uprawnienia do kierowania miała od kilku miesięcy. W obu przypadkach kierujący stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy niestety nadal decydują się na szybką jazdę, ignorując obowiązujące przepisy.

W niedzielę po godzinie 19, na ulicy Królowej Bony w Sanoku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 21-latka, który jechał pojazdem marki Audi z prędkością 130 km/h, a tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 80 km/h. Kilka minut później po tej samej ulicy, z taką samą prędkością, również audi poruszała się 18-letnia mieszkanka powiatu sanockiego. Okazało się, że kobieta uprawnienia do kierowania miała od kilku miesięcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami mieszkańcy powiatu sanockiego musieli się pożegnać ze swoim prawem jazdy na okres 3 miesięcy. Przypominamy, ze przekraczając prędkość narażamy bezpieczeństwo zarówno swoje jak i innych uczestników ruchu. Ryzykujemy również utratą prawa jazdy, wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

zdjęcie poglądowe / archiwum Esanok.pl

źródło: KPP Sanok

10-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)