REKLAMA

Jechał hulajnogą pod wpływem alkoholu. Dostał 1000 zł mandatu

PODKARPACIE. Mandat w wysokości tysiąca złotych nałożyli policjanci ruchu drogowego na kierowcę hulajnogi. 44-latek jechał nią do pracy, mając ponad 0,35 alkoholu w organizmie. Kierowca kii, który przekroczył dozwoloną prędkość o 37 km/h został ukarany mandatem w wysokości 800 złotych.

303-234569
1 styczeń 2022 roku – to ważna data dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Od tego dnia zmianie uległa wysokość grzywien nakładanych w drodze mandatu karnego, za niektóre wykroczenia. Zmiany dotyczą głównie tych wykroczeń, które od dłuższego czasu stanowią jedne z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i to zazwyczaj tych tragicznych w skutkach. To przede wszystkim przekroczenie dopuszczalnej prędkości i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Kierujący hulajnogą przekonał się jak dotkliwe są kary za jazdę pod wpływem alkoholu. Dziś rano w Zarzeczu, policjanci niżańskiej drogówki zbadali trzeźwość kierowcy hulajnogi. Mężczyzna poruszał się po ścieżce rowerowej. W trakcie kontroli czuć było od niego alkohol. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 44-latka. Miał ponad 0,35 alkoholu w organizmie. Jechał hulajnogą do pracy. Policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny w kwocie tysiąca złotych.

Ten sam patrol o godz. 12 w Przędzelu, na ul. Ulanowskiej, zatrzymał do kontroli drogowej mieszkańca Mysłowic. Kierujący samochodem marki Kia jechał z prędkością 87 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Funkcjonariusze ukarali go mandatem w wysokości 800 złotych.

źródło: KPP Nisko


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie 
POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

14-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.