REKLAMA

Jakie szampony pomogą w łagodzeniu podrażnień skóry głowy?

Klasyczne szampony do włosów to jedne z zupełnie podstawowych produktów kosmetycznych. Niedość, że są one w stanie bardzo szybko i skutecznie wyczyścić nasze włosy i skórę głowy, tododatkowo ich używanie niesie ze sobą wiele innych korzyści. Dobrze dobrane szampony są w staniechociażby pomóc nam z łupieżem i nie dotyczy to tylko produktów, które są przeznaczone do tego zadania. Dzisiaj zastanowimy się nad tym, jakie szampony mogą być pomocne, jeśli nasza skóra głowy ma tendencje do podrażnień.

Szampony do włosów – klasyczne produkty z masą zastosowań

Szampony do włosów ma na półce raczej każda i każdy z nas, zatem mogłoby się wydawać, że wszystkie cechy tych produktów są nam dobrze znane. Jest to spory błąd, gdyż podobnie jak każda inna branża kosmetyczna gałąź rynku nieustannie się rozwija, a wraz z nią szampony. Dzięki temu na rynku znajdziemy masę różnych produktów, które mają za zadanie w pełni odpowiedzieć na nasze oczekiwania i preferencje.

Szampony do włosów farbowanych, szampony przeciwłupieżowe czy szampony nawilżające to tylko jedne z przykładów kosmetyków, jakie możemy obecnie spotkać. Różnią się one od siebie składem i formułą, które mają pomóc naszym włosom i skórze głowy. Na jakie szampony warto postawić, kiedy nasz problem to właśnie podrażnienia skórne?

Szampony do włosów a podrażnienia

Na samym wstępie warto zastanowić się, co powoduje nasze podrażnienia. Jeśli są one wynikiem źle dobranego szamponu lub niewłaściwych procesów pielęgnacyjnych, sam wybór odpowiedniego kosmetyku sprawi, że powinny one zniknąć lub przynajmniej stracić na sile. Jeśli jednak przyczyna powstawania podrażnień jest inna, musimy ją wyeliminować, gdyż w przeciwnym wypadku nigdy nie osiągniemy zadowalającego efektu. Innymi słowy – jeśli za nasze podrażnienia odpowiada agresywny peeling, którego używamy do skóry głowy, to nawet najlepsze szampony nie będą w stanie nam pomóc, jeśli nie zlikwidujemy przyczyny powstawania problemu.

Jakie szampony na podrażnienia skóry głowy?

W celu wyeliminowania podrażnień w pierwszej kolejności powinniśmy sięgnąć po szampony naturalne. Im mniej będzie w nich mocnej chemii myjącej, tym lepiej będzie dla nas. Warto zwrócić tutaj szczególną uwagę na takie składniki szamponów jak SLS lub SLES. Są to bardzo agresywne detergenty, które z jednej strony świetnie oczyszczają włosy i skórę głowy, z drugiej natomiast mogą właśnie ją podrażniać, zwłaszcza jeśli mamy do tego predyspozycję.

Kiedy upewnimy się już, że szampony, których używamy są naturalne, możemy przystąpić do wyboru odpowiednich składników, które wpłyną na redukowanie dolegliwości. W tym celu najlepiej jest sięgać po szampony wzbogacone o naturalne oleje, takie jak olej kokosowy, olej jojoba czy olej rycynowy. Nie tylko zabezpieczą one naszą skórę głowy, ale świetnie nawilżą włosy. Przy podrażnieniach warto także zwrócić uwagę na to, czy szampony, których używamy, mają w swoim składzie witaminy z grupy B. Odpowiadają one między innymi za skórę oraz włosy, więc stawiając na nie, pomagamy sobie jednocześnie z podrażnieniami i odżywiamy nasze pasma.

image001_5

materiały nadesłane
artykuł sponsorowany 

03-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym: