REKLAMA

Inwestycja drogowa za ponad milion złotych w Humniskach. Zobaczcie efekty (VIDEO, ZDJĘCIA)

Inwestycja drogowa za ponad milion złotych w Humniskach. Zobaczcie efekty (VIDEO, ZDJĘCIA)

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Zakończyły się prace związane z gruntownym remontem drogi gminnej w miejscowości Humniska – Osiedle Widły. Inwestycja za ponad milion złotych ma podnieść komfort jazdy oraz co najważniejsze zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Oprócz nowej nakładki asfaltowej, wybudowano chodnik i zainstalowano wiele elementów infrastruktury drogowej. Zadanie zrealizowano przy 60% dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Humniska – Osiedle Widły to kolejna inwestycja, którą realizował samorząd gminny w ramach pozyskanych środków z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zgodnie z zapowiedziami burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego, w tej kadencji stawia się na przebudowę i budowę infrastruktury drogowej, która od kilkudziesięciu lat nie była modernizowana poza bieżącymi naprawami.

Całkowity koszt inwestycji w Humniskach – Osiedle Widły wynióśł 1 098 624, 38 zł, z czego 659 174 zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Reszta środków pokryta zostanie z budżetu Gminy Brzozów.

Inwestycja ta wpłynie przede wszystkim na poprawę warunków komunikacji oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dotychczasowa droga była szczególnie uciążliwa dla mieszkańców wsi Humniska. Z pewnością dzięki realizowanej inwestycji poprawi się jakość życia mieszkańców i osób, które na co dzień korzystają z drogi.

Przypominamy, z Funduszu Dróg Samorządowych przy udziale środków własnych udało się już przebudować ulice: Parkową i Polną oraz Piastową w Brzozowie.

002

źródło: Red., serwis internetowy Gminy Brzozów


15-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)