REKLAMA

Inwestycja drogowa na osiedlu Miłocin w Rzeszowie

RZESZÓW. W tym roku gotowy będzie drugi i zarazem ostatni etap budowy ul. Parkowej. Przetarg na wykonanie tej inwestycji został już ogłoszony.

Budowa ul. Parkowej na osiedlu Miłocin w Rzeszowie była jednym z zobowiązań Konrada Fijołka z czasu kampanii przed wyborami prezydenckimi. W ramach pierwszego etapu tego zadania, który rozpoczął się w 2022 roku, wybudowany został ok. 800-metrowu odcinek ulicy Parkowej, od strony skrzyżowania z ul. Tarnowską.

– Zakres prac objął m.in. rozebranie istniejącej konstrukcji jezdni i budowę nowej, budowę chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia. Ten, zakończony już etap, kosztował ponad 5,2 mln zł. Teraz nadszedł czas na realizację drugiego etapu tej inwestycji. Pieniądze na ten cel zostały zabezpieczone w budżecie, dokumentacja jest gotowa i rozpoczynamy procedurę wyboru firmy, która drogę wybuduje – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

parkowa1

Przetarg został ogłoszony w poniedziałek. Zadaniem wykonawcy, który zostanie wybrany jeszcze tej zimy, będzie budowa odcinka ul. Parkowej o długości blisko 300 metrów oraz odcinka ul. Miłocińskiej o długości ponad 220 metrów.Przyszła droga będzie miała 6 metrów szerokości. Częścią zadania będzie także budowa chodników, ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 2,5 m, kanalizacji deszczowej, zjazdów i oświetlenia ulicznego. Inwestycja będzie gotowa w ciągu siedmiu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Źródło: URZĄD MIASTA RZESZÓW

24-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)