REKLAMA

INTERWENCJA. Ta droga to „dziura na dziurze!”. STAROSTWO: Nowa nawierzchnia i chodnik (VIDEO, ZDJĘCIA)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Mieszkańcy okolic Płowiec, Stróży Małych i Stróży Wielkich tracą cierpliwość w sprawie drogi, która nie była gruntownie remontowana od 40 lat. Przypomina ona szwajcarski ser i od wielu już lat nie przystaje do standardów obecnych czasów. – W powiecie są drogi, które są w znacznie lepszym stanie i doczekały się już remontu. Tego nie można już nazwać drogą, to jest dziura na dziurze – zżyma się jeden z mieszkańców. O planowany remont zapytaliśmy w starostwie. Okazuje się, że aktualnie powstaje projekt modernizacji, która oprócz nowej nawierzchni zakłada również budowę chodnika.

O ul. Sanockiej łączącej Płowce ze Stróżami Małymi pisaliśmy rok temu. Sąsiaduje ona z ul. Konopnickiej, która prowadzi zarówno do obwodnicy Sanoka, jak i do wyjazdu na ul. Krakowską w pobliżu Cmentarza Centralnego.

To nie jest droga, to jest dramat! Dziura na dziurze. Jeździ się fatalnie, samochody cierpią – mówi Maciej Cyganik, który kilkukrotnie alarmował naszą redakcję i prosił o interwencję. – Pamiętam czas, kiedy wykonywano tutaj nawierzchnię. Było to około 40 lat temu, a ja byłem dzieckiem. Od tego czasu, nic się nie zmieniło! W powiecie są drogi, które są w znacznie lepszym stanie i doczekały się już remontu – dodaje nasz rozmówca.

Internauta przekazuje, że już w tym roku droga była „łatana” przynajmniej trzy razy. Ostatni raz, dzisiaj.

Te zabiegi pomagają na chwilę. Absolutnie nie rozwiązują problemu – mówi Maciej Cyganik.

Zdjęcia po dzisiejszych (19.02.2024) robotach służb Powiatowego Zarządu Dróg w Sanoku:

2_129
foto (2): nadesłane

Ul. Sanocka jest drogą powiatową. Jej kondycja jest dobrze znana w starostwie. Jak przekazywał nam rok temu starosta Stanisław Chęć, w skład kilku prywatnych działek wchodziły poszczególne fragmenty drogi, dlatego przeprowadzenie remontu było do tej pory niemożliwe. Ze 120 działek, o które musiało postarać się starostwo w związku z kompleksową modernizacją, rok temu do przejęcia pozostało około 20%. Szacowany koszt remontu odcinka o długości około 2,5 km od Płowiec do Stróży Wielkich wynosił wtedy 5 mln złotych. Co zmieniło się przez ostatnich 12 miesięcy?

Okazuje się, że kwestie związane z uregulowaniem stanu prawnego wszystkich działek potrzebnych do przeprowadzenia remontu są już na ukończeniu. Ponadto, w październiku 2023 roku, starostwo zleciło wykonanie projektu gruntownej przebudowy. Na ten cel wydano 69 tys. złotych.

Oprócz kompleksowej wymiany nawierzchni na odcinku około 2 km, wybudowany zostanie również chodnik o długości 1,7 km – informuje Stanisław Chęć. – Wykonawca ma 18 miesięcy na przedstawienie projektu. Termin „zahacza” o 2025 rok, ale mam nadzieję, że ten etap zakończy się wcześniej i że będziemy mogli wprowadzić zadanie do budżetu już na 2025 rok – dodaje starosta.

Do tego czasu pozostają bieżące roboty polegające na uzupełnianiu nawierzchni.

Do tematu wrócimy.


grafika poglądowa, foto: nadesłane

foto galeria: marzec 2022, Red.

Fatalny stan drogi pomiędzy Płowcami a Stróżami Małymi. Szansa na remont (VIDEO, ZDJĘCIA)

19-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)