REKLAMA

GMINA SANOK: 35-latek chciał się zabić. Wyważone drzwi i pomoc w ostatniej chwili

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Pomaganie i ratowanie życia jest priorytetem w codziennej służbie każdego policjanta. Szybka i skuteczna interwencja służb pozwoliła zapobiec tragedii. Funkcjonariusze wyważyli drzwi i weszli do domu, w którym znajdował się potrzebujący pomocy mężczyzna. 35-latek został przewieziony do szpitala.

Wczoraj po popołudniu, dyżurny sanockiej policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który nie miał kontaktu ze swoim znajomym, mieszkającym w jednej z miejscowości na terenie gminy Sanok. Na miejsce natychmiast został skierowany będący w tym rejonie dzielnicowy. Pod wskazanym adresem policjant zastał zamknięte drzwi do domu. Pomimo pukania i głośnego wołania nikt ich nie otwierał. Słychać było, że w domu znajduje się pies. Na miejsce została wezwana staż pożarna dysponująca specjalistycznym sprzętem. Powiadomiono także pogotowie ratunkowe.

Z uwagi na obawę zagrożenia życia i zdrowia mężczyzny, podjęto decyzję o wyważeniu drzwi i otwarciu domu siłą. Po dostaniu się do środka, w jednym z pomieszczeń zauważyli leżącego na podłodze mężczyznę, który prawdopodobnie targnął się na swoje życie. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali pod opiekę załodze pogotowia ratunkowego. 35-latek został przewieziony do szpitala.

Dzielnicowy zadbał także o psa. Na miejsce przyjechali pracownicy schroniska, którzy zaopiekowali się zwierzęciem.

źródło: KPP Sanok


zdjęcie poglądowe

29-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)