REKLAMA

GMINA KOMAŃCZA. Wilki zagryzły psa w obecności trójki dzieci!

GMINA KOMAŃCZA / PODKARPACIE. Urząd Gminy Komańcza wydał ostrzeżenie przed wilkami po dwóch zdarzeniach z ostatnich dni. 16 lutego około godziny 14:00 wtargnęły na prywatną posesję i w obecności trójki dzieci zagryzły psa. Dwa dni później około godziny 13:00 były widziane w obrębie Szkoły Podstawowej w Nowym Łupkowie. – Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności – apelują urzędnicy.

OSTRZEŻENIE PRZED WILKAMI

W związku ze zdarzeniem pojawienia się wilków w miejscowości Nowy Łupków, gdzie w dn. 16 lutego br. około godziny 14.00 wtargnęły na prywatną posesję i w obecności 3 dzieci zagryzły psa oraz w dniu 18 lutego br. około godziny 13.00 były widziane w obrębie Szkoły Podstawowej w Nowym Łupkowie, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności.

Mając na uwadze powyższe, powiadomiono Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Środowiska w Rzeszowie (RDOŚ) oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Jednocześnie prosimy o zgłaszanie do Urzędu Gminy w Komańczy wszystkich przypadków nietypowego zachowania się zwierząt wpływającego negatywnie na bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów.

Należy pamiętać o kilku zasadach, m.in.: – zabezpieczyć wszelkie ślady zdarzenia; – wykonać, w miarę możliwości, dokumentację fotograficzną zagryzionego zwierzęcia i innych śladów w obrębie miejsca zdarzenia(tropy, ślady przeciągania ofiary, kał), a także samo miejsce zdarzenia i stosowane zabezpieczenia (np. ogrodzenie); – jeśli jest taka możliwość nie uprzątać zagryzionego zwierzęcia przed przybyciem osób dokonujących oględzin.

Zgłoszenia proszę kierować do: Inspektor Kamila SOBOLAK – Stanowisko ds. ochrony środowiska, gospodarki komunalnej i odpadami Tel.: 13 46 77 035 wew. 40, e-mail: ksobolak@komancza.pl lub email: urzad@komancza.pl


zdjęcie poglądowe

źródło: Gmina Komańcza / Fb

23-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)