Funkcjonariusze KAS przechwycili kontrabandę wartą ponad 100 tys. złotych (ZDJĘCIA)


04-12-2017

KURYŁÓWKA / PODKARPACIE. Mobilny patrol funkcjonariuszy podkarpackiej KAS zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę osobowego forda. 35 letni ob. Ukrainy przewoził 7413 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Kuryłówka (powiat leżajski) samochód osobowy marki Ford Mondeo. Za kierownicą pojazdu na polskich numerach rejestracyjnych zasiadał 35-letni mężczyzna, ob. Ukrainy.

Podczas rewizji pojazdu, funkcjonariusze wykryli 7413 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar ukryty był w bagażniku oraz pod siedzeniami.

Papierosy i samochód, który posłużył do przewozu kontrabandy, zostały zatrzymane do wszczętego przeciwko kierowcy postępowania karnego skarbowego. Rynkowa wartość zatrzymanego towaru szacowana jest na ponad 100 tys. złotych.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zwrócili się także z wnioskiem do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej obywatela Ukrainy do powrotu do kraju.

Źródło: KAS


Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.