REKLAMA

Festiwal Startupów na Podkarpaciu

PODKARPACIE: W murach G2A Arena zainicjowany został Carpathian Startup Fest 2021. To pierwsze tego typu wydarzenie w województwie podkarpackim poświęcone przedsiębiorczości, pomysłom, startupom oraz scaleupom, które ma pomóc startupom m.in. w promocji i znalezieniu inwestorów.Na festiwal wpłynęło ponad 140 zgłoszeń od startujących w biznesie firm a także od osób z pomysłem na biznes. Organizatorem festiwalu jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego i Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny, a partneruje jej m.in. województwo podkarpackie.

rz1

Podczas otwarcia wydarzenia marszałek Władysław Ortyl zaznaczy, iż województwo podkarpackie zajmuje wysokie miejsce względem innowacyjności jednak ważne są takie projekty jak festiwal startupów, aby znaleźć, zaopiekować się i oszliwować innowacyjne pomysły. W te działania idealnie wpasowuje się festiwal Startupów. W wydarzeniu uczestniczyła Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, która z kolei podkreśliła, że województwo podkarpackie będzie się rozwijać i będzie na konkurencyjnym poziomie innowacyjności. Joanna Wiśniowska z kolei mówiła o sukcesie realizowanego przez Rzeszowską Agencje Rozwoju Regionalnego wspieraną przez Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości projektu Platformy Startowe Start In Podkarpackie. Do przedsięwzięcia zgłoszono ponad 1500 pomysłów na biznes. Spośród nich do programu inkubacyjnego wybrano ok. 230. Po pracy wykonanej z menedżerami inkubacji z RARR ponad 60 startupów otrzymało dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na kwotę ok. 1 mln zł.

Podczas Carpathian Startup Fest 2021 zaplanowano trzy konkursy: Idea Challenge dla pomysłodawców, konkurs dla najlepszego startupu oraz konkurs dla najlepszego startupu lub scaleupu w czterech kategoriach odpowiadających inteligentnym specjalizacjom województwa podkarpackiego. Pula nagród to ponad 60 tys. zł.
W festiwalu uczestniczy ponad 20 funduszy i podmiotów gotowych zainwestować kapitał w obiecujące przedsięwzięcia biznesowe. Organizatorzy zaprosili do współpracy również przedsiębiorców i osoby z regionu, które szukają ciekawych okazji inwestycyjnych.

źródło: UMWP


28-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)