REKLAMA

Ferie zimowe w Rzeszowie. Nudy nie będzie

RZESZÓW. Na ferie w stolicy Podkarpacia przygotowanych zostało ponad 80 wydarzeń. Oferta jest bardzo różnorodna. Skorzystają dzieci i młodzież, ale także dorośli i seniorzy.

Ferie na Podkarpaciu rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek i potrwają do 9 lutego. Wzorem ostatnich dwóch lat miasto Rzeszów przygotowało dużą i bardzo urozmaiconą ofertę wydarzeń.

– W ubiegłym roku w przygotowanych przez miasto atrakcjach wzięło udział ponad 3 tysiące dzieci. Wierzymy, że w tym roku będzie to przynajmniej taka sama liczba. Przygotowaliśmy aż ponad 80 wydarzeń, przede wszystkim dla dzieci, ale nie tylko – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Estrada Rzeszowska zaprasza w czasie trwania ferii do Rzeszowskiego Inkubatora Kultury m.in. na warsztaty planszówkowe dla całych rodzin, dedykowane młodzieży zajęcia z realizacji dźwięku. W Rzeszowskich Piwnicach będą odbywać się pokazy filmowe w kinie LED, warsztaty scenograficzne, tworzenia kolażu, które poprowadzi rzeszowska artystka Marta Ożóg.

ferie2

– Będzie też spektakl dla najmłodszych Teatru NEMNO. Odbędzie się także uwielbiany przez rzeszowian spacer historyczny, który poprowadzi Jakub Pawłowski – mówi Joanna Dul-Cichy, kierowniczka Rzeszowskich Piwnic.

Rzeszowski Dom Kultury w swoich 12 filiach organizuje półkolonie dla 550 dzieci. Będzie bardzo dużo aktywności ruchowej, zajęcia taneczne, artystyczne, dzieci na pewno nie będą się nudzić. Nowością będą turnieje szachowe dla dzieci i młodzieży, które odbywać się będą przez dwa tygodnie w filii RDK przy ul. Widokowej.

– Mamy przygotowane także zajęcia dla młodzieży, osób dorosłych i seniorów – w naszych filiach odbywają się zajęcia m.in. z gimnastyki kręgosłupa, fitness, pilates. Na finał ferii zapraszamy seniorów na potańcówkę – zachęca Marzena Styga-Durak, dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury.

Centrum Młodzieży w Rzeszowie zaprasza z kolei na „Ferie Zimowe ze sztuką”, Biuro Wystaw Artystycznych m.in. na warsztaty plastyczne, Teatr „Maska” na spektakle a Muzeum Dobranocek na twórcze zajęcia filmowo-plastyczne z bohaterami bajek. W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywać się będą „Ferie jak z bajki”, czyli m.in. zajęcia literacko-plastyczne, ekoedukacyjne, językowe, rękodzielnicze. Jedną z atrakcji przygotowanych przez Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie wodny tor przeszkód.

– Ceniącym aktywność przypominamy także o tym, że tej zimy w Rzeszowie działają aż cztery lodowiska, w tym dwa kryte – dodaje Krystyna Stachowska.

ferie1

W czasie trwania ferii – 28 stycznia odbędzie się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– W tym roku będziemy grać i zbierać pieniądze na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Tym razem rzeszowski finał rozpocznie się w innym niż w ubiegłych latach miejscu. Spotkamy się pod okrągłą kładką, która nosi imię Jurka Owsiaka. To stamtąd wyruszy korowód wolontariuszy, którym towarzyszyć będą żołnierze z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, przedstawiciele związku kynologicznego z psiakami. Korowód przejdzie na Rynek, gdzie od godz. 14 do 21 przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji – informuje Katarzyna Pawlak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Podczas finału zaplanowano również pokazy sprzętu wojskowego, rozmaite warsztaty i koncerty.

– Gorąco zachęcam do udziału w finale WOŚP a także w aukcjach. Wystawiłem na nich cztery wyjątkowe przedmioty. Pierwszy z nich to książka Agnieszki Skowron – Wilusz oraz Janusza Pawlaka z autografami autorów. Kolejny to piłka z autografem legendy polskiej piłki nożnej – Jana Domarskiego, podpisana w trakcie Gali 670-lecia Miasta Rzeszowa – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Do wylicytowania jest także zdjęcie okrągłej kładki im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z autografami Jurka Owsiaka, autora fotografii Tadeusza Poźniaka oraz prezydenta Rzeszowa a także sportowy dzień z prezydentem Rzeszowa połączony z wizytą w parku maszyn klubu żużlowego Texom Stal Rzeszów i wspólny trening żużlowy pod okiem trenera.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń podczas ferii w Rzeszowie dostępne są na stronie internetowej www.erzeszow.pl i na stronach rzeszowskich instytucji.

Źródło: URZĄD MIASTA W RZESZOWIE

 

 

25-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)