REKLAMA

Dzień Dziecka z Policją (VIDEO, FOTO)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Policjanci brzozowskiej komendy, na zaproszenie organizatorów, w ubiegłą niedzielę, uczestniczyli w Brzozowie i w Jasienicy Rosielnej w piknikach z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Edukacja poprzez zabawę dała możliwość przekazać najmłodszym ważne dla ich bezpieczeństwa informacje.

303-264663

Organizatorzy zadbali, by podczas pikników zorganizować różne stanowiska promocyjo-edukacyjne instytucji publicznych, społecznych, w tym także Policji. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie zorganizowali stanowiska, na których prezentowali sprzęt używany podczas codziennej służby. Nie zabrakło też odblasków i ulotek informacyjnych na ważne tematy związane z profilaktyką. Najmłodsi mogli zasiąść za kierownicę radiowozów i poczuć się jak prawdziwy policjant. Na zorganizowanym miasteczku ruchu drogowego dzieci wcielały się w kierowców i pod czujnym okiem funkcjonariusza poznawały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdy z chętnych mógł na pamiątkę otrzymać swój osobisty odcisk palca, co znalazło wielkie zainteresowanie wśród najmłodszych. Podczas rozmów z mundurowymi, dzieciaki chętnie zadawały pytania o zawodzie policjanta, zasady działania sygnałów dźwiękowych i świetlnych w radiowozach. Za wszelką cenę chciały usłyszeć o tajnikach pracy policjanta. Podczas rozmów dzieciom i im opiekunom przekazano ogólne zasady bezpieczeństwa.

Na każdym ze stanowisk, dzięki uprzejmości innych instytucji, policjanci mogli wykorzystać alkogogle i narkogogle (symulatory stanu trzeźwości i działania substancji odurzających). Tłumaczyli przy tym dzieciom i ich opiekunom w jaki sposób postrzegany jest świat przez osobę będącą pod wpływem takich środków odurzających i jak niebezpieczne jest to podczas kierowania pojazdami. Chętni mogli pokonać ustawiony tor z założonymi goglami.

Współpracowano z Urzędem Gminy w Jasienicy Rosielnej oraz Fundacją Libertatem, które użyczyły alkogogle, narkogogle oraz mobilne miasteczko bezpieczeństwa ruchu drogowego.

KPP Brzozów


07-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)