REKLAMA

Drzewo niemal zmiażdżyło busa przy ul. Ogrodowej (VIDEO, ZDJĘCIA)

Drzewo niemal zmiażdżyło busa przy ul. Ogrodowej (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiejszej nocy, przy ul. Ogrodowej w Sanoku, wiatr wyrwał dwa drzewa z korzeniami. Jedno z nich, przechyliło się, opadając na linię energetyczną. Tylko dzięki temu, nie spadło na zaparkowany pod nim pojazd. Publikujemy otrzymane zdjęcia i video.

Wczoraj, tutaj: UWAGA! Jutro znów mocno zawieje. Porywy do 100 km/h! (ZDJĘCIA), pisaliśmy o kolejnym alercie wydanym przez meteorologów, którzy ostrzegali przed silnym wiatrem, który w porywach miał osiągać 100 km/h.

Efekty wichur widać choćby przy ul. Ogrodowej w Sanoku, gdzie wiatr powalił dwa potężne drzewa, wyrywając je z korzeniami.

Jedno z drzew niechybnie zmiażdżyłoby zaparkowanego obok busa, ale w ostatnim momencie zatrzymało się na linii energetycznej. Właściciel pojazdu może mówić o sporym szczęściu.

Na miejscu interweniuje straż pożarna.

foto: Grzegorz Izdebski, materiały nadesłane

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wietrzny czwartek. Strażacy mieli sporo pracy! (ZDJĘCIA)

TYRAWA WOŁOSKA. Wiatr uszkodził dach kościoła. Pomogli strażacy (ZDJĘCIA)

SANOK. Wichury nad powiatem. Najbardziej ucierpiała Strachocina (ZDJĘCIA)

SANOK: Wichury! Zerwana linia energetyczna na Białej Górze! (VIDEO, FOTO)

Jak informowaliśmy wcześniej, w naszym regionie dochodziło do wielu awarii sieci energetycznych. Najwięcej w Bieszczadach. Około południa zerwanych było tam 8 linii średniego napięcia. Wyłączonych było 54 stacji, które dostarczają energię elektryczną.

– Awarie dotyczą głównie miejscowości Ustrzyki Dolne, Komańcza, Cisna, Solina oraz Baligród. Około 1600 odbiorców pozostaje bez prądu. Sytuacja jest dynamiczna. Staramy się reagować na bieżąco – mówił nam dziś (17 bm.) około godziny 11, Łukasz Boczar – rzecznik prasowy PGE Oddział Rzeszów.

Około 1600 osób bez prądu. „Sytuacja jest dynamiczna”

SANOK. Drzewo wyrwane z korzeniami przy ul. Kochanowskiego (ZDJĘCIA)

Nad powiatem sanockim i całym regionem szalały wichury z wiatrem, który według prognoz, miał przekraczać prędkość 100 km/h.

POWIAT SANOCKI. Wichury, duże zagrożenie. Wiatr sieje spustoszenie w kraju

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Zgłaszanie awarii energetycznych. Sytuacje zagrażające życiu. Posłuchajcie NAGRANIA! (VIDEO)

Za dzisiejszą sytuację meteorologiczną w Polsce odpowiada głęboki wir niżowy Dudley. Przemieszczał się on znad Morza Północnego, przez Morze Bałtyckie, w kierunku Państw Bałtyckich.

W nocy strażacy w całym kraju interweniowali 1400 razy. Najwięcej wyjazdów zanotowano w województwie wielkopolskim. To tam, silny wiatr łamał drzewa i zrywał dachy. Wiele osób straty liczy w dziesiątkach tysięcy złotych. Bez prądu pozostaje nawet 55 tys. odbiorców w regionie. Olbrzymie szkody wiatr poczynił również w województwie łódzkim.

źródło: Red., IMGW-PIB, TVN24.pl


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


19-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)