Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów w żużlu


17-08-2017

KROSNO / PODKARPACIE. 19 sierpnia na torze w Krośnie rozegrany zostanie finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Poznaliśmy już większość składów rywali Polaków.

Biało-Czerwoni bronić będą mistrzowskiego tytułu. Rafał Dobrucki na zawody w Krośnie powołał Dominika Kuberę, Bartosza Smektałę, Maksyma Drabika i Kacpra Worynę. Rezerwowym będzie Rafał Karczmarz.

Mocne zestawienia awizowali również główni rywale Polaków – Duńczycy i Łotysze. Podopieczni Hansa Nielsena przyjadą do Krosna ze swoimi największymi juniorskimi gwiazdami. Menedżer duńskiej kadry desygnował do boju Andreasa Lyagera, Patricka Hansena, Frederika Jakobsena, Jonasa Jeppesena i Mikkela B. Andersena. Pierwszych dwóch to uczestnicy finałów indywidualnych mistrzostw świata juniorów, Jakobsen natomiast jest jednym z liderów Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań.

Z kolei Łotysze przyjadą na Podkarpacie z juniorami znanymi z występów w Lokomotivie Daugavpils. Liderem formacji młodzieżowej łotewskiego klubu jest Jewgienij Kostygow, który był członkiem kadry narodowej w Drużynowym Pucharze Świata. Ponadto skład uzupełniają Davis Kurmis, Artiom Trofimow i Oleg Michaiłow. Jak na razie swojego składu nie przedstawili Niemcy.

W finale Polacy pojadą w białych kaskach. W czerwonych ścigać się będą Duńczycy, w niebieskich Łotysze, a w żółtych Niemcy. Początek turnieju o godz. 17:00 (1. wyścig o 17:15). W sprzedaży ciągle są bilety na te zawody.

Ceny biletów:
Trybuna główna – 40 PLN
Normalny – 25 PLN
Ulgowy – 15 PLN (młodzież i studenci do 26 lat):
Dzieci do lat 7: wejście za darmo

Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów rozgrywane są od 2008 roku. Polacy zdominowali te zawody i aż siedem razy wygrywali finały. Po jednym złotym medalu ma też Rosja i Szwecja. Przed rokiem drużyna dowodzona przez Rafała Dobruckiego wygrała finał w Stralsund, gdzie wyprzedziła Duńczyków, Niemców oraz Szwedów.

Zdjęcie poglądowe


Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.