REKLAMA

Dobry występ piłkarzy Akademii w mocno obsadzonym turnieju (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Kolejne cenne doświadczenia zdobyła jedna z czołowych grup młodzieżowych Akademii Piłkarskiej WIKI Sanok. Podopieczni Mariusza Sumary, a więc piłkarze z rocznika 2010 wzięli udział w dwudniowym turnieju, który zgromadził 17 drużyn z klasowych klubów regionu i całej Polski. Ostatecznie sanoczanie uplasowali się na 8. pozycji. Byli najmłodszym zespołem w stawce uczestników.

Relacja z turnieju:

To już drugi dwudniowy turniej rocznika 2010 w ostatnim czasie przed ligą. Po pierwszym, który odbył się w Nadrzeczu drużyna Akademii Piłkarskiej Wiki Sanok udała się do Stróży. Turnieje w Stróżach cechuje „mordercze” tempo rozgrywanych spotkań oraz bardzo wysoki poziom piłkarski jak i organizacyjny. Turniej został podzielony na dwa dni, łącznie wzięło w nim udział 17 drużyn z całej Polski. Drużyny rozgrywały mecze w systemie „każdy z każdym” w wylosowanych grupach, które w zależności od zajętego miejsca dawały awans do grupy złotej, srebrnej lub brązowej.

W pierwszym dniu drużyna z Sanoka rywalizuje z DAP Dębica, Ziomki Rzeszów, Elita Brzesko oraz Olimpic Wrocław. Pierwszy dzień to delikatne rozczarowanie w grze naszych młodych piłkarzy. O ile w meczu z DAP Dębica można było się spodziewać twardej gry przeciwnika, który w głównej mierze wynikał z wieku o tyle w następnym meczu ze starszymi kolegami z Brzeska należało spodziewać się lepszego wyniku a przede wszystkim większego zrozumienia i zaangażowania na boisku. Mecz kończy się co prawda dwubramkowym zwycięstwem Sanoczan, ale niedosyt pozostaje. Podobnie jest w następnym meczu z Ziomkami Rzeszów 2009, ale tym razem to rywale zdobywają trzy punkty. Po przerwie, na spotkanie z Olimpikiem Wrocław wyszła zupełnie inna drużyna, trener Mariusz Sumara musiał odbyć „męską” rozmowę ze swoimi zawodnikami. Ostatni mecz w tej grupie to pokaz tego co młodzi adepci piłki nożnej z Sanoka potrafią robić, gra kombinacyjna, „mała gra” i przede wszystkim walka o każdy centymetr boiska. Po zakończeniu wszystkich meczy okazało się, ze do awansu do grupy złotej Akademii Piłkarskiej Wiki Sanok zabrakło jednego strzelonego gola!

Drugi dzień to zupełnie inna gra reprezentujących Sanok piłkarzy Akademii Piłkarskiej WIKI Sanok, choć rywale nie należeli do łatwych. Małe rozkojarzenie w pierwszym meczu spowodowało, że w tym dniu drużyna odczuła gorycz porażki tylko raz. Sanoczanie wygrywają z Piłkarskimi Nadziejami z Mielca, z Olimpikiem Wrocław oraz remisują z SMS Rzeszów i zajmują 3 miejsce w grupie średniej a 8 ogólnej klasyfikacji turnieju na 17 ekip. Kolejny dobry turniej w wykonaniu młodych reprezentantów ziemi sanockiej w starciu z klubami z Polski zaznaczając, że byliśmy najmłodszym zespołem turnieju. Niedosyt jednej bramki z pierwszego dnia pozostał, ale jak mawiał Kazimierz Górski „Czasami się wygrywa, czasami się przegrywa, a czasami remisuje”.

Skład: Dawid Mazgaj, Rafał Duży, Paweł Koczera, Szymon Kluska, Mikołaj Juszczyk, Gabriel Dufrat, Jakub Szczurzydło, Oliwier Rygiel, Jakub Drwięga, Szymon Kozak, Patryk Biskup, Michał Siwik, Bartosz Wójtowicz, Gabriel Senuś. Trener: Mariusz Sumara. Kierownik: Tomasz Kozak.

foto: Damian Biskup

źródło: materiały nadesłane / AP WIKI Sanok – Fb


18-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)