REKLAMA

Dieta pudełkowa dla wegan i wegetarian

Dieta pudełkowa to rozwiązanie, po które w ostatnich latach zyskuje na popularności. Bardzo często sięgają po nią osoby będące na diecie wegetariańskiej bądź wegańskiej. Jest to związane z tym, że catering dietetyczny stara się jak najlepiej dopasować ofertę do założeń tychże filozofii żywienia.

Fit catering w oparciu o weganizm

Weganizm uznawany jest za restrykcyjny wegetarianizm. Osoby, które decydują się na niego przejść całkowicie rezygnują ze spożywania produktów mięsnych, a także tych pochodzenia zwierzęcego w tym jaj i nabiału. Piramida żywieniowa wegan opiera się na produktach na bazie zbóż. Mowa tutaj o pszenicy, życie, prosie, owsie, a także owocach i warzywach. Na środkowym poziomie piramidy znajdują się rośliny strączkowe, orzechy, grzyby, a także rośliny oleiste i glony morskie. Na tym samym poziomie znaleźć można również zamienniki mleka krowiego jak i koziego. Do nich należą mleka roślinne sojowe lub ryżowe. Jednak z nimi jak i tofu, które powstaje z sera twarogowego otrzymanego po obróbce mleka sojowego należy nieco bardziej uważać. Na samym szczycie piramidy odnajdziemy z kolei cukier, kawę i herbatę. Niektórzy dopuszczają również miód, ale większość uważa, że jest to produkt pochodzenia zwierzęcego. Właśnie z takich produktów składa się fit catering, który scala je i tworzy pełne dania.

Dieta pudełkowa z dostawą do domu dla wegetarian

Wegetarianizm, który leży u podstaw weganizmu, a także innych odmian opiera się na świadomej rezygnacji z mięsa. Jednak taka eliminacja to nie wszystko. Do tego dochodzi jeszcze dbałość o prowadzenie zdrowego stylu życia. Zapewne każdy zastanawia się teraz, co zamiast mięsa? Otóż wegetarianie są otwarci nie tylko na owoce i warzywa, ale również produkty zbożowe, mleczne, także wysokobiałkowe. Warto zaznaczyć, że w jadłospisie na diecie wegetariańskiej powinno się znaleźć ok 60 różnych artykułów.

Jak fit catering dostosowuje się do weganizmu i wegetarianizmu?

Catering dietetyczny stawia na zdrowie. Właśnie dlatego firmy zajmujące się takimi usługami proponują diety oparte w głównej mierze na warzywach i owocach przy jednoczesnej eliminacji mięsa i produktów pochodnych. Fit catering np. z https://bedietcatering.pl/krakow/ jest naprawdę dobrą alternatywą dla tych którzy nie chcą spędzać czasu na zakupach spożywczych jak i gotowaniu lub po prostu nielubiących tych czynności. Wówczas postawienie na gotowe posiłki, które są dostosowane do potrzeb organizmu jest naprawdę ciekawym rozwiązaniem. Firmy specjalizujące się w takich dostawach diety pudełkowej do domu muszą szczególnie dbać o jakość swoich produktów. Jeśli przestałyby to robić to automatycznie straciłyby klientów. Tak samo stałoby się, gdyby ich menu przestało dostosowywać się do założeń wegetarianizmu lub weganizmu. Właśnie dlatego zamawiający zyskuje pewność, że będzie jadł posiłku zgodne z jego przekonaniami, a na dodatek zdrowe, smaczne i odpowiednio zbilansowane. Za ten ostatni aspekt będzie przede wszystkim odpowiadał fakt, że przez zamówieniem należy dokonać wyboru pomiędzy proponowanymi wartościami energetycznymi. Jeśli ma się co do tego wątpliwości to można skorzystać z kalkulatora BMI oraz BMR lub poprosić o radę dietetyka.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

17-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym: