Derby Rzeszowa dla Stali

PIŁKA NOŻNA. Derby Rzeszowa były hitem 10. kolejki pierwszoligowych rozgrywek. Mecz rozstrzygnął się na korzyść Stali, która pokonała Resovię 2:1.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Tuż przed przerwą piłkę do siatki skierował Adier Da Silva. Jeszcze przed gwizdkiem sędziego, kończącym pierwszą odsłonę spotkania boisko opuścił Radosław Adamski (Resovia), który ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Osłabiona Resovia walczyła dzielnie i już w 56 minucie za sprawą Radosława Kanacha wyrównała losy spotkania. Bohaterem spotkania okazał się Andreja Prokić, który w 88 minucie spotkania rozstrzygnął losy spotkania. Mecz obejrzało ponad 6000 kibiców.

Stal Rzeszów – Resovia Rzeszów 2:1 (1:0)
Adler Da Silva 41′, Andreja Prokić 88′ – Radosław Kanach 56′

Stal Rzeszów: Wrąbel – Warczak, Kościelny, Oleksy, Wachowiak (58′ Góra), Thill, Danielewicz, Kądziołka (58′ Manolo), Łyczko (26 Kłos), Prokić, Da Silva Pereira (82′ Diaz).

Resovia Rzeszów: Pindroch – Bondarenko, Mikulec, Łyszczarz (68′ Mazek), Urynowicz (51′ Kelechukwu), Adamski, Tomal, Eizenchart (46′ Lempereur), Osyra, Ciepiela,Kanach (90′ Bąk).