REKLAMA

Dawid „Cygan” Kostecki nie żyje. Bokser popełnił samobójstwo

POLSKA. Dotarła do nas przykra informacja o śmierci znanego rzeszowskiego pięściarza Dawida Kosteckiego. Sportowiec popełnił samobójstwo w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. 

Informację o tym, że Dawid Kostecki nie żyje, podał za pośrednictwem Twittera Mateusz Borek. „Cygan” urodził się 27 czerwca 1981 roku w Rzeszowie. Był synem polsko-romskiego małżeństwa. Uznawano go za jeden z największych talentów polskiego boksu. W swojej burzliwej karierze zdobył wiele tytułów. Był młodzieżowym mistrzem świata WBC. Największe sukcesy odnosił w wadze półciężkiej – zdobył mistrzostwo WBF, IBC i WBFed.

Kariera Kosteckiego nie rozwinęła się tak dobrze, jak prognozowano. Zastopowały ją problemy z prawem pięściarza. Jeszcze zanim został zawodowym sportowcem, odsiedział rok za pobicie. W 2007 roku Centralne Biuro Śledcze zatrzymało „Cygana” w Warszawie. Bokser trafił do aresztu, jednak został z niego zwolniony po wpłaceniu 60 tys. złotych poręczenia majątkowego. Za Kosteckiego poręczył również prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.

 

W 2011 roku, decyzją Sądu Okręgowego w Rzeszowie, Dawid Kostecki został skazany na dwa i pół roku więzienia za założenie grupy przestępczej czerpiącej korzyści z nierządu, a także za kierowanie nią. Wyrok ten podtrzymał w 2012 roku rzeszowski Sąd Apelacyjny. Pięściarz wyszedł na wolność w 2014 roku, ale nie był to koniec jego kłopotów z prawem.

W 2015 roku „Cygan” został zawieszony na dwa lata za stosowanie dopingu w walce z Andrzejem Sołdrą w listopadzie roku poprzedniego. Bokser zaprzeczył, jakoby brał doping.

Kostecki ponownie wkroczył na przestępczą ścieżkę. W czerwcu 2016 roku został aresztowany przez CBŚP w Lublinie za kierowanie kolejną grupą przestępczą. Tym razem nie zajmowała się ona jednak czerpaniem korzyści z nierządu, a obrotem kradzionymi na terenie Unii Europejskiej samochodami, legalizowaniem ich, praniem brudnych pieniędzy i wyłudzaniem podatków. W czerwcu 2017 roku tarnobrzeski sąd skazał „Cygana” na pięć lat więzienia. Pięściarz dobrowolnie poddał się karze.

W swojej karierze Dawid Kostecki stoczył 41 walk, z których wygrał 39, w tym 25 przez nokaut.

Rzecznik prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, ppłk. Elżbieta Krakowska, poinformowała, że Dawid Kostecki powiesił się na pętli z prześcieradła w Areszcie Śledczym Warszawa-Białołęka.

zdjęcie: Dawid Kostecki PolishGipsy Dżyngis-chan / Facebook

Źródło: Twitter, Wikipedia, WP Sportowe Fakty

02-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)