REKLAMA

Czterogwiazdkowy camping, nowe domki i inne atrakcje czekają na turystów. Zmodernizowano Wyspę Energetyk (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY/PODKARPACIE. Wakacje na wyspie – każdy z nas marzy o takim wypoczynku. Jest on możliwy w Bieszczadach, choć nie pod palmami, ale pod sosnami i brzozami.

Dorota Mękarska

Sypnęło w ostatnim czasie inwestycjami w Bieszczadach. Niektóre z nich, naprawdę duże, jak budowa kolejki gondolowej w Solinie, są właśnie rozpoczynane. Inne są już w trakcie realizacji, jak modernizacja infrastruktury turystycznej na Wyspie Energetyk, należącej do PGE Energia Odnawialna. Zasadnicza modernizacja została już jednak zakończona i w sezonie letnim goście będą mogli korzystać już z wszystkich udogodnień.

Na miłośników Bieszczad, którzy w tym roku przyjadą latem na wypoczynek nad Jezioro Solińskie czekać będą m.in. nowe domki, czterogwiazdkowe pole campingowe z zapleczem sanitarnym i placem zabaw oraz świetlica – informuje Maciej Gelberg, rzecznik prasowy spółki PGE Energia Odnawialna S.A.

Wyspa na każdą kieszeń

Wyspa Energetyk jest jedną z trzech znajdujących się na Jeziorze Solińskim. Jest największa, bo liczy sobie około 34 ha powierzchni. Z tego powodu zwana jest też Wyspą Dużą, ale szerzej znana jest pod nazwą Wyspa Energetyk. Można się na nią dostać promem z Polańczyka, ale bywa, że pod czas podczas niskich stanów wody można się tam przeprawić suchą nogą.

Wyspa jest idealnym miejscem dla rodzin, wędkarzy, jak również miłośników sportów wodnych, bo wody jest tu pod dostatkiem. Panuje natomiast mniejszy ruch niż na lądzie. Ponad 70 proc. powierzchni wyspy zajmuje las. W pozostałej części znajdują się łąki oraz piaszczysto-skaliste plaże. Pośród sosen i brzóz stoją domki letniskowe. Obok nich jest pole campingowe, boisko do siatkówki, restauracja i dwie przystanie żeglarskie. Osoby, które łakną całkowitego odosobnienia znajdą tu jednak ustronne miejsca. Dlatego jej zarządcy reklamują ją jako Wyspę Świętego Spokoju.

Nowe domki i nowoczesny camping

Wyspa może stanowić doskonała bazę wypadową do miejscowości położonych wokół Jeziora Solińskiego.

Wyspa Energetyk, od lat cieszy się opinią doskonałego miejsca na wypoczynek. W ostatnim czasie przeprowadzono modernizacje całego zaplecza turystycznego wraz z siecią elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Wyremontowano także domki typu Brda, przygotowano nowoczesne pole campingowe na 50 stanowisk, odnowiono też alejki oraz drogę dojazdową – podkreśla rzecznik prasowy.

Nowe pole campingowe składa się z wydzielonych pól postojowych obsadzonych roślinnością. Są to podwójne stanowiska liczące 6m na 10,50m. Pola rozlokowano w czterech miejscach, zapewniając gościom ich wybór. W ramach inwestycji wybudowano nową stację trafo, sanitariaty i punkt zrzutu dla kamperów.

Najważniejszą inwestycją była jednak budowa ośmiu nowych, całorocznych domków o podwyższonym standardzie.

Atrakcji będzie jeszcze więcej

To nie koniec planów. W kolejnych latach PGE Energia Odnawialna rozważa też wybudowanie na Wyspie Energetyk wieży widokowej, małego wyciągu orczykowego, boiska ze sztuczną nawierzchnią, sali konferencyjno-szkoleniowej i sauny.

Należąca do Grupy Kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 5 farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2326,25 MW.

foto: PGE E. Odnawialna S.A. / nadesłane


23-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)