REKLAMA

Czas Wielkanocnych Spotkań

W weekend rozpoczęliśmy w naszej gminie z inicjatywy Burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego coroczne Spotkania Wielkanocne dla osób starszych, samotnych i z niepełnosprawnościami. W piątek 5 kwietnia br. do wielkanocnego stołu zasiedli mieszkańcy Turzego Pola, zaś w sobotę spotkali się mieszkańcy Grabownicy Starzeńskiej i Brzozowa.

DSC_4144-2048x1365

W spotkaniu świątecznym uczestniczyli: Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński wraz z zastępcą Mariuszem Bieńczakiem, Starosta Brzozowski Zdzisław Szmyd, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Edukacji i Kultury UM w Brzozowie Nina Ścibor, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Brzozowie Urszula Dąbrowska-Huber, przewodnicząca Rady Miejskiej w Brzozowie Dorota Kamińska wraz z radnymi Andrzejem Łachem, Zbigniewem Cyganikiem i Kazimierzem Tympalskim, proboszczowie miejscowych parafii ks. prałat Franciszek Gochks. Jan Szmyd i ks. Piotr Łysek, dyrektorzy szkół i przedszkoli, Strażacy OSP Grabownica Starzeńska na czele z prezesem Piotrem Sobasiem, Koło Gospodyń Wiejskich w Grabownicy Starzeńskiej oraz sołtysi wsi.

Dla zebranych była to znakomita okazja do wspólnego spotkania i rozmowy, szczególnie dla seniorów, którzy samotnie spędzili święta wielkanocne.Podczas świątecznego spotkania wszyscy podzieli się symbolem świąt wielkanocnych – jajkiem i złożyli sobie życzenia.

W świąteczny nastrój zebranych wprowadzili uczniowie szkół w Turzym Polu i Grabownicy Starzeńskiej oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Brzozowie, którzy wystąpili z pięknym programem artystycznym. Dziękujemy za przygotowanie części artystycznej.  Dla naszych gości były to niesamowite przeżycia.

Dziekujemy mieszkańcom za udział w spotkaniach i wspólne świętowanie.

W najbliższy weekend do wielkanocnego stołu zasiądą mieszkańcy Starej Wsi, Górek, Humnisk i Przysietnicy. Serdecznie zapraszamy.

_________________________________
W organizację spotkań świątecznych włączyli się Brzozowski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzozowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Grabownicy Starzeńskiej, Strażacy OSP KSRG Grabownica Starzeńska oraz sołtys sołectwa Turze Pole Robert Federczak wraz z małżonką i sołtys sołectwa Grabownica Starzeńska Dominik Arendarczyk.

10-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)