REKLAMA

CYBERPRZESTĘPCZOŚĆ: Uwaga na SMS-y od „kuriera”

UWAGA. W ostatnim czasie internetowi oszuści coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z linkiem do stron, na których należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłki i tym samym umożliwić im wyłudzenie środków z naszych kont bankowych

443-294753_mo2-d2321

Kampania „Bankowcy dla CyberEdukacji” jest wspólną inicjatywą Związku Banków Polskich, Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa, banków oraz Policji.

– Oszuści są coraz bardziej kreatywni. Pamiętaj, za 500 złotych nie da się kupić czegoś, co jest warte 5000 złotych. Takich cudów nie ma. I jeżeli ktoś Ci proponuje w Internecie taką transakcję i do tego masz czas, np. tylko jeden dzień, to uważaj – możesz za chwilę paść ofiarą oszustwa! Złodziej tylko na to czeka!ostrzega Jerzy Kryszakwe wspólnej kampanii 

Wirtualna przestrzeń to szanse, ale też zagrożenia. Na każdym kroku należy zachować rozsądek i wiedzieć, jak się zachowywać w cyberprzestrzeni. Dlatego w ramach kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji” powstał cykl krótkich filmów, w których popularni artyści i prezenterzy telewizyjni opowiadają, jak w sposób świadomy, odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z dobrodziejstw cyfrowej rzeczywistości. Twarzami tegorocznej edycji są Daria Widawska i Jerzy Kryszak.

Związek Banków Polskich, Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa, banki oraz Policja apelują:

  • Bądź czujny.
  • Nie działaj pod wpływem impulsu! Zastanów się!
  • Nie klikaj w linki przesłane SMS-em.
  • Więcej informacji o cyberbezpieczeństwie szukaj we własnym banku.

źródło: KPP Rzeszów

22-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)