REKLAMA

Ciężarówka potrąciła rowerzystę. 85-latek nie żyje

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło we wtorek w Podleszanach. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem ciężarowym potrącił 85-letniego rowerzystę. W wyniku poniesionych obrażeń kierujący jednośladem, po kilku godzinach zmarł w szpitalu.

Do wypadku doszło wczoraj, po godz. 8, na skrzyżowaniu dróg w Podleszanach. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Scania, jechał od miejscowości Książnice w kierunku Mielca, natomiast rowerzysta wyjechał z drogi gminnej z prawej strony, wprost pod nadjeżdżający pojazd. Jak wynika z relacji świadków kierujący scanią próbował uniknąć zdarzenia zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu, mimo to doszło do potrącenia.

Mimo udzielonej pomocy, 85-letni mieszkaniec Mielca zmarł po kilku godzinach w szpitalu.

Na miejscu wypadku pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonała czynności niezbędne do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. W sprawie wypadku zostało wszczęte postępowanie, które prowadzone będzie pod nadzorem mieleckiej prokuratury.

źródło: KPP Mielec


zdjęcie poglądowe

21-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.